Zpět na » Premier League » Chelsea v odvetě za pohárové finále porazila Leicester a v tabulce poskočila na třetí místo

Premier League - Chelsea v odvetě za pohárové finále porazila Leicester a v tabulce poskočila na třetí místo

Chelsea v odvetě za pohárové finále porazila Leicester a v tabulce poskočila na třetí místo © goal.com - Vítězný gól vsítil Jorginho z penalty

2

18.05. - REVIEW Závěr letošní sezóny anglické Premier League slibuje velké drama, alespoň tedy co se týče boje o kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů. V přímém souboji o třetí místo Chelsea na Stamford Bridge porazila Leicester, před nějž se posunula o bod. Ve hře nadále zůstává i Liverpool.

Chelsea - Leicester 2:1

Branky: 47. Rüdiger, 66. Jorginho (pen.) - 76. Iheanacho

Chelsea FC: E. Mendy - James, Silva, Rüdiger - Azpilicueta (C) (88. Zouma), Kanté (32. Kovačić), Jorginho, Chilwell - Pulišić, Werner (90+1. Giroud), Mount.

Leicester City: Schmeichel (C) - Castagne, Fofana, Söyüncü, Thomas - Albrighton (67. Pereira), Tielemans, Ndidi, Pérez - Maddison (60. Iheanacho), Vardy.

S lepší náladou vstupoval do utkání Leicester, který o víkendu ve Wembley porazil téhož soupeře nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, triumf v FA Cupu Liškám vystřelil povedenou střelou Youri Tielemans.

The Blues útočili od prvních minut. Jen v úvodní desetiminutovce si vypracovali dvě slibné příležitosti, ale Chilwell přízemním pokusem minul, Kantého pro změnu vychytal Schmeichel.

Sporná situace nastala v 19. minutě, kdy Tielemans ve vlastním pokutovém území nakopl Wernera do levé nohy, avšak hlavní rozhodčí Mike Dean překvapivě odpískal útočný faul.

Timo Werner o sobě dával v první půli hodně vědět. Ve 35. minutě dokonce vstřelil gól, jenže rukou, arbitr po konzultaci s videorozhodčím branku správně odvolal.

Důležitý první gól utkání vstřelil stoper Antonio Rüdiger (zdroj: skysports.com)

Svěřenci kouče Tuchela se dočkali v úvodu druhé půle. Centr od rohového praporku Vardy smolně prodloužil na Antonia Rüdigera, jenž poslal balón do sítě levým stehnem. Krátce po hodině střetnutí Chelsea skóre ještě navýšila. Penaltový faul Fofany potrestal Jorginho s velkým přehledem, po typickém nadskočení poslal míč do protipohybu gólmana.

Lišky v poslední čtvrthodinovce zabrali a málem se jim povedlo vyrovnat. Kontaktní gól nejprve vstřelil v 76. minutě střídající Kelechi Iheanacho, na nějž mohl v 90. minutě navázat Ayoze Pérez, ten ovšem z dobré pozice přestřelil.

Chelsea v důležitém zápase porazila Leicester 2:1 a vystřídala jej na třetím místě tabulky, k dobru má bod. Na oba týmy nebezpečně dotírá pátý Liverpool. Obhájce titulu má sice na The Blues ztrátu pěti bodů, ale oproti konkurentům i jeden zápas k dobru.