Zpět na » Premier League » Chelsea v malém londýnském derby porazila Fulham a přiblížila se třetímu Leicesteru

Premier League - Chelsea v malém londýnském derby porazila Fulham a přiblížila se třetímu Leicesteru

Chelsea v malém londýnském derby porazila Fulham a přiblížila se třetímu Leicesteru © skysports.com - Kai Havertz vystřílel v londýnském derby Chelsea vítězství

2

01.05. - REVIEW Londýnská Chelsea v derby potvrdila roli favorita, Fulham na Stamford Bridge zdolala výsledkem 2:0, o oba góly se postaral Kai Havertz. The Blues si v tabulce pojistili čtvrtou příčku zajišťující kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů a na rozdíl dvou bodů se přiblížili Leicesteru.

Chelsea - Fulham 2:0

Branky: 10. Havertz, 49. Havertz

Chelsea FC: Mendy - Christensen, Silva (C), K. Zouma - R. James, Gilmour, Mount (76. T. Abraham), Chilwell (81. M. Alonso) - Ziyech (66. Kanté), Werner - Havertz.

Fulham FC: Aréola - Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo, A. Robinson - Anguissa, Lemina (78. Carvalho) - Cavaleiro (78. Onomah), Decordova-Reid, Lookman - Maja (81. A. Mitrović).

Trenér Thomas Tuchel udělal oproti zápasu Ligy mistrů v sestavě pět změn. Na hrot útoku postavil Kaia Havertze, ve středu zálohy vložil důvěru do devatenáctiletého mladíka Gilmoura. Volno dostal Jorginho, Kanté či Pulisic.

Důležitý první gól vstřelili fotbalisté The Blues v 10. minutě. Dlouhý pas Silvy zpracoval Mount, jenž uličkou vyslal do šance Kaia Havertze a německý reprezentant prostřelil vyběhnuvšího Aréolu pod levou nohou.

Havertz vstřelil druhý gól sedm minut po tom prvním, ten však z důvodu ofsajdu nemohl platit. Úvodní dějství rozhodně nenudilo. Navýšit náskok mohl Hakim Ziyech, ale proti jeho pokusu zasáhl Aréola. Výborný zákrok předvedl i na druhé straně Edouard Mendy, který zpacifikoval obráncem tečovanou ránu Ainy.

O vítězství Chelsea rozhodl dvěma góly Kai Havertz (zdroj: skysports.com)

Pojistka přišla v úvodu druhé půle. Po povedené narážečce mezi Kaiem Havertzem a Timem Wernerem se sám před gólmanem zjevil první jmenovaný hráč a ten opět zakončil chladnokrevně po zemi k pravé tyči.

Druhý vstřelený gól domácí uklidnil. Hráči The Blues více stáhli hru a nechali hrát soupeře častěji s balónem na kopačkách. Sestupem ohrožený celek bojoval do posledního hvizdu, ale čisté konto Mendyho zrušit nedokázal.

Chelsea v malém londýnském derby zvítězila nad Fulhamem 2:0 a v tabulce se na čtvrtém místě vzdálila pátému West Hamu na šest bodů. Naopak dostala pod tlak Leicester, za nímž zaostává o body dva. Fulham zůstal osmnáctý s devítibodovým mankem na Newcastle.