Zpět na » Premier League » Domluveno: Odion Ighalo zůstane u United až do ledna. Zároveň podepíše novou smlouvu v Číně

Domluveno: Odion Ighalo zůstane u United až do ledna. Zároveň podepíše novou smlouvu v Číně

Domluveno: Odion Ighalo zůstane u United až do ledna. Zároveň podepíše novou smlouvu v Číně © manchestereveningnews.com, fotbalportal.cz - Odion Ighalo

1

Líbilo se

02.06. - Tak to klaplo. Zkušený nigérijský útočník Odion Ighalo se domluvil s vedením Manchesteru United i čínského klubu Šanghaj Greenland Šen-chua na tom, že na Old Trafford bude hostovat až do 31. ledna 2021. Zároveň se očekává, že brzy s čínským celkem podepíše novou smlouvu až do roku 2024, která by mu měla přinést týdenní plat ve výši 400 000 liber.

Manchester United získal Odiona Ighala v lednu na poslední chvíli. Bývalý útočník Watfordu přišel na hostování z čínského klubu Šanghaj Greenland Šen-chua. Toto hostování mělo včera vypršet. Všechny strany se ale nakonec domluvily na jeho prodloužení.

Vedení Red Devils se podařilo vyjednat prodloužení až do 31. ledna 2021. Odion Ighalo stihl za Manchester United zatím pouze 8 utkání, ve kterých zaznamenal 4 góly. Ole Gunnar Solskjaer si jeho setrvání pochvaluje.

„Vedení čínského klubu se k nám chovalo skvěle. Umožnili Odionovi, aby mohl dál hrát za svůj vysněný klub.“

„Byl to jeho sen. Nyní má možnost u nás dokončit to, co začal. Může s námi vyhrát trofej.“

Současný Ighalův kontrakt s klubem Šanghaj Greenland Šen-chua platí do roku 2022. Předpokládá se, že brzy dojde k podpisu nové smlouvy, která bude platit až do roku 2024. Odion Ighalo by měl díky tomu vydělávat až 400 000 liber týdně.

Nejprve čínský klub počítal s tím, že pokud dojde k prodloužení hostování, musel by Manchester United souhlasit s klauzulí o následném odkupu. Vzhledem k současné situaci by byl velký problém s návratem Odiona Ighala do Číny před novou sezónou. Proto došlo k prodloužení hostování až do ledna 2021 bez začlenění klauzule o následném odkupu.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články