Zpět na » Premier League » Manchester United získal na poslední chvíli na hostování třicetiletého Odiona Ighala

Manchester United získal na poslední chvíli na hostování třicetiletého Odiona Ighala

Manchester United získal na poslední chvíli na hostování třicetiletého Odiona Ighala © independent.co.uk, fotbalportal.cz - Odion Ighalo

4

Líbilo se

01.02. - Těsně před uzavřením lednového přestupového okna se Manchesteru United podařilo ulovit ještě jednu akvizici. Do útoku přichází na půlroční hostování z čínského klubu Shanghai Shenhua Odion Ighalo, který v minulosti oblékal dres Watfordu. Třicetiletý Nigerijec by měl pomoci ofenzivě, protože Marcus Rashford je na delší dobu zraněný.

V létě se Manchester United jednoho vysokého útočníka zbavil, když prodal Romelua Lukakua do Interu Milán. Ole Gunnar Solskjaer chtěl změnit herní styl. Jenomže teď pár minut před uzavřením lednového přestupního termínu přichází na Old Trafford Odion Ighalo.

Třicetiletý nigerijský útočník, který měří 188 centimetrů, přichází na hostování do konce sezóny z čínského klubu Shanghai Shenhua. V letech 2014 až 2017 hrál za Watford, má tedy s anglickým fotbalem zkušenosti. Poté odešel do Číny.

Za tři sezóny v čínské Superlize nastřílel během72 zápasů 46 gólů. Nejprve hrál za Changchun Yatai, poté za Shanghai Shenhua.

Co k jeho příchodu řekl Ole Gunnar Solskjaer?

„Odion je zkušený hráč. Přijde a přinese nám možnost jiného typu středního útočníka v krátkodobém horizontu.“

„Je to skvělý kluk, velký profesionál. Určitě tady využije každou chvíli se ukázat.“

O Ighala se zajímal i Inter Milán. Manchester United chtěl původně získat Joshuu Kinga z Bournemouthu, ale jeho nabídka na 20 miliónů liber byla Cherries zamítnuta.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články