Zpět na » Premier League » Tottenham dostává ekonomická krize pod tlak. Odejde Harry Kane?

Tottenham dostává ekonomická krize pod tlak. Odejde Harry Kane?

Tottenham dostává ekonomická krize pod tlak. Odejde Harry Kane? © Business Insider - Harry Kane

1

Líbilo se

12.04. - Už je to více než dvanáct let, co Spurs naposledy vyhráli trofej. Na dosah měli loni ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů, ve finále však uspěl Liverpool. Stěžejní útočník Harry Kane si ale i přesto nikdy nestěžoval a tvrdil, že se v Tottenhamu chce stát legendou. Nakonec mu však možná zamává samotné vedení, které nutně potřebuje peníze na splacení nového stadionu.

Koronavirová pandemie pomalu doléhá na chod fotbalových klubů po celé planetě. Majitelům každým týdnem protékají mezi prsty milióny z televizních práv a postupně musejí krátit zaměstnancům platy. Na některých adresách se dokonce propouští personál.

V bílém táboře na severu Londýna ale mají v průběhu krize ještě o problém navíc. Kohouti totiž stále splácejí teprve nedávno otevřený Tottenham Hotspur Stadium a dlouhodoběji pozastavený přísun peněz může dostat klub do velkých potíží.

Osobitý předseda Daniel Levy prý už však přišel s plánem, jak si v období nedostatečných příjmů pomoci. Cesta podle něj vede přes hráčské prodeje. A nejblíže odchodu je paradoxně ústřední postava celého kádru. Tržní hodnota Harryho Kana momentálně činí 120 miliónů eur a jeho transfer by kase Tottenhamu výrazně ulevil.

Anglická média přišla v uplynulých dnech s informací, že o tahouna anglické reprezentace má zájem konkurenční Manchester United. Ten se nezdráhá nabídnout až 200 miliónů liber, které by z 26letého forvarda udělaly nejdražšího fotbalistu historie.

Svůj nový stánek zbudovali Spurs na místě bývalého stadionu White Hart Lane. Hraje se na něm od konce minulé sezóny a co se vzhledu a moderních vychytávek týče, nemá na ostrovech konkurenci. Tottenham ovšem do této chvíle splatil teprve dvě třetiny z půjčky jednoho biliónu liber. S nečekanou krizí finanční sektor klubu evidentně nepočítal a teď z toho může být prekérní situace.

Vojtech Olšr / dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články