Zpět na » Premier League » Nyní už se cítím o mnoho lépe, tvrdí izolovaný trenér Arsenalu Arteta

Nyní už se cítím o mnoho lépe, tvrdí izolovaný trenér Arsenalu Arteta

Nyní už se cítím o mnoho lépe, tvrdí izolovaný trenér Arsenalu Arteta © talkSPORT - Mikel Arteta

0

Líbilo se

15.03. - Bylo snad jen otázkou času, kdy se koronavirová nákaza dostane mezi hráče a trenéry. Velkou smůlu měl tým Arsenalu, který se viru neúmyslně vystavil předminulý čtvrtek při zápase Evropské ligy přítomností pozitivně testovaného majitele Olympiakosu Pireus. Zatím jediným prokazatelně nemocným jedincem z táboru Gunners je hlavní kouč Mikel Arteta, kterému se však dle vlastních slov již daří podstatně lépe.

Jsem všem moc vděčný za podporu a zprávy. Cítím už se lépe,” napsal někdejší asistent Pepa Guardioly na svůj Twitter. „Všichni se teď musíme postavit obrovské a nečekané výzvě. Zdraví každého z nás se v těchto krušných dnech nachází na prvním místě.

Je třeba řídit se všemi pokyny a chránit tak své okolí. Společně to překonáme,” apeloval Arteta na veřejnost. „Zcela souhlasím s rozhodnutím Premier League o dočasnému pozastavení soutěže,” uzavřel svůj krátký příspěvek rodák z baskického San Sebastiánu.

Krom kormidelníka Arsenalu výsledky testování ve stejný den odhalily šířící se onemocnění také v dalším londýnském klubu. Do karantény musel útočník Chelsea Callum Hudson-Odoi. V domácí izolaci se z preventivních důvodů musejí zdržovat také fotbalisté Evertonu, Bournemouthu či Leicesteru.

Ve Velké Británii bylo do této chvíle potvrzeno přes 1100 případů nákazy wuchanským koronavirem. Většina týmů přerušila tréninkový proces, kupříkladu Manchester United či druholigový Leeds United však pokračují v běžném chodu.

Posledních 72 hodin dalo červenou obrovskému množství sportovních akcí po celém světě. Nehraje se žádná z TOP 5 evropských soutěží, přerušené jsou také Liga mistrů s Evropskou ligou. O budoucnosti letošního EURA momentálně jedná představenstvo UEFA. Jako velmi reálné řešení se jeví odložení šampionátu na příští rok.

Vojtech Olšr / talksport.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články