Zpět na » Premier League » Conteho vyhazov stál Chelsea 26,6 miliónu liber

Premier League - Conteho vyhazov stál Chelsea 26,6 miliónu liber

Conteho vyhazov stál Chelsea 26,6 miliónu liber © skysports.com, fotbalportal.cz - Antonio Conte

0

Líbilo se

07.01. - Není žádnou novinkou, že se v Chelsea velmi rychle střídají hlavní manažeři. Žádný z nich na Stamford Bridge v posledních letech nevydržel delší dobu. Před Frankem Lampardem strávil u Blues jednu sezónu Maurizio Sarri. Ještě před ním vedl tým jeho krajan - Antonio Conte. Ten byl odvolán v roce 2018. Vedení londýnského klubu mu muselo vyplatit přes 26 miliónů liber.

Antonio Conte byl hlavním manažerem Chelsea dvě sezóny. Hned ve své premiérové v Anglii získal s Blues mistrovský titul. Chválu na něj pěl kdekdo. Ale o 12 měsíců později už si balil kufry. Chelsea skončila v tabulce pátá.

Italský kouč měl ale s londýnským klubem podepsanou smlouvu na tři roky, proto jej musela Chelsea při jeho odchodu vyplatit. A byl to opravdu zlatý padák.

Chelsea totiž zveřejnila své roční účty k datu 30. června 2019. V nich je doloženo, že při změně manažera a jeho trenérského týmu bylo vyplaceno 26,6 miliónu liber.

Alarmující je také celková částka, kterou Chelsea vyplatila svým propuštěným manažerům dohromady od roku 2004. Tato suma už se vyšplhala na 90 miliónů liber.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 07.01. Odpovědět

Tohle nikoho nezajímá Smajlík 2 Zbavili jsme se na sezónu Drinkwatera, to je zpráva dne! Smajlík 9

Eidur

.....a není to málo Antone Pavloviči ??? Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
Související odkazy
Nejnovější články