Zpět na » Premier League » Liverpool se vyptává na Xherdana Shaqiriho

Liverpool se vyptává na Xherdana Shaqiriho

Liverpool se vyptává na Xherdana Shaqiriho © goal.com, fotbalportal.cz - Liverpool chce Shaqiriho

3

Líbilo se

11.07. - Stoke City letos sestoupilo z Premier League a zřejmě se neubrání odchodu některých svých opor. Zřejmě největší hvězdou je Xherdan Shaqiri. Ten se v dobrém světle předvedl i v dresu Švýcarska na mistrovství světa. S tím se rozloučil v osmifinále po zápase se Švédskem. Začíná se o něj zajímat Liverpool. Ten o Shaqiriho už v minulosti několikrát usiloval.

Podle zdrojů SkySports začíná Liverpool skutečně velmi pečlivě sondovat situaci okolo Xherdana Shaqiriho a zahajuje s ním jednání o možném přestupu. V minulé sezóně nastřílel v dresu Stoke City 7 ligových gólů. Ovšem ani to nezabránilo pádu o soutěž níž.

Šikovné švýcarské křídlo s vynikající střelou má ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 13,5 miliónu liber. Je jisté, že se přestupu po sestupu Potters bránit nebude. Se Stoke má platný kontrakt do roku 2020. Do klubu přišel v roce 2015 za 12 miliónů liber. Tehdy byl nejdražší posilou v historii klubu.

Šestadvacetiletý Xherdan Shaqiri nedávno prohlásil, že touží zůstat v Premier League. To tedy znamená setrvání v Anglii, ale zároveň odchod ze Stoke City.

Pokud by se skutečně rozhodl pro Reds, byla by to pro Liverpool už třetí letní posila. Klub z Anfieldu zatím získal Fabinha a Isaaca Christie-Daviese. Už dříve byl dohodnut přestup Nabyho Keity.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články