Zpět na » Premier League » Wolves jsou prvním postupujícím do Premier League. Pomohla jim remíza Fulhamu

Premier League - Wolves jsou prvním postupujícím do Premier League. Pomohla jim remíza Fulhamu

Wolves jsou prvním postupujícím do Premier League. Pomohla jim remíza Fulhamu © skysports.com, fotbalportal.cz - Wolves jsou po 6 letech zpět v Premier League

2

Líbilo se

15.04. - O víkendu ještě ani nemuseli kopnout do míče a stali se prvním týmem Championship, který si v příští sezóně zahraje Premier League. Wolverhamptonu k tomu pomohla remíza Fulhamu s Brentfordem. Fulham ztrácí na vedoucí Wolves už 10 bodů a do konce základní části Championship mu zbývá odehrát jen 3 zápasy. Vlci se vrací do nejvyšší soutěže po 6 letech.

Klub z West Midlans se dnes chystá na derby proti Birminghamu už s vědomím, že si v příští sezóně zahraje Premier League. Včera totiž třetí Fulham ztratil ve 4. minutě nastavení výhru s Brentfordem. Na první Wolverhampton má již desetibodovou ztrátu a do konce mu zbývá odehrát 3 kola. Už nemůže Wolves dohonit.

Wolverhampton se drží na čele Championship už od 18. listopadu, kdy prožil šňůru 14 zápasů bez porážky. Od té doby jen třikrát prohráli a hned šestnáctkrát zvítězili.

Zatím dosáhli na součet 92 bodů. Do konce jim zbývá odehrát 4 kola. Zaznamenali 28 výher, 8 remíz a 6 porážek.

Don Goodman, bývalý útočník Wolverhamptonu a jeden z expertů SkySports, k tomuto úspěchu řekl:

„Je to opravdu výjimečné. Naprosto si to zasloužili.“

„Je to nejlepší tým soutěže. Mají vynikající herní styl. Díky tomu se brzy adaptují i v nejvyšší soutěži. Rozhodně na to mají.“

Během loňského léta nahradil na lavičce Paula Lamberta bývalý kouč Porta Santo. Nuno Espírito Santo vše změnil. Přetvořil herní styl mužstva a vtiskl mu jasnou tvář. Také si přivedl nejdražší posilu v historii klubu - Reubena Nevese z Porta za 15,8 miliónu liber.

V roce 2016 byli Vlci koupeni hongkongskou společností Fosun International. Ta má vazby na Jorge Mendese, známého agenta.

Wanderers budou do konce soutěže ještě čelit Birminghamu, Boltonu, Sheffieldu Wednesday a Sunderlandu.

Nejlepším střelcem je Portugalec Diogo Jota s 15 góly, který je v klubu na hostování z Atlética Madrid. Kouč Santo má v mužstvu hned 7 krajanů.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články