Zpět na » Premier League » José Mourinho: Bude těžké vrátit do Manchesteru United slavné časy

José Mourinho: Bude těžké vrátit do Manchesteru United slavné časy

José Mourinho: Bude těžké vrátit do Manchesteru United slavné časy © zimbio.com, fotbalportal.cz - José Mourinho

3

Líbilo se

30.01. - Manchester United naposledy oslavil mistrovský titul v roce 2013, ještě pod Alexem Fergusonem. Po odchodu legendárního kouče nastaly na Old Trafford kruté časy a ústup ze slávy. Návrat na výsluní se nepovedl ani Davidu Moyesovi, ani Louisi van Gaalovi. Teď má tým na povel José Mourinho. Věří si, ale také moc dobře ví, že jej čeká skutečně těžká práce.

Pod Alexem Fergusonem Manchester United kraloval Premier League. Vždyť během jeho šestadvacetiletého panování na lavičce Red Devils získal klub z Old Trafford 13 ligových titulů. Navrch přidal 2 triumfy v Lize mistrů a nespočet dalších trofejí.

V roce 2013 jej nahradil David Moyes, ale nevydržel u kormidla ani jednu celou sezónu. Po něm krátce vedl mužstvo dočasný kouč Ryan Giggs. Před začátkem sezóny 2014/2015 převzal otěže Louis van Gaal. Získal sice s týmem FA Cup, ale to bylo všechno.

Proto i on v klubu skončil. V létě 2016 usednul na post hlavního manažera Manchesteru United José Mourinho. Sebevědomý trenér, který je ověnčen řadou úspěchů. Special One však tuší, že jej nečeká nic jednoduchého. Právě naopak. Na otázku, zda bude těžké vrátit slavné časy zpět do Divadla snů, odpověděl:

„Ano, bude to těžké. Ve fotbale neexistují zázraky. Když je tým v potížích 2 roky, 3 roky, 4 roky...děje se to z nějakého důvodu.“

„Když tým vyhrával tituly a v posledních letech nevyhrává, pak je to z nějakého důvodu.“

„Někteří lidé pak dostanou těžší práci než ostatní. Mám tu největší práci v této zemi a jednu z největších prací na světě.“

„Je to práce, kterou si představuji, že by chtěl každý, ale já to budu mít hodně těžké.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články