Zpět na » Premier League » Liverpoolu už vládnou Američané

Premier League - Liverpoolu už vládnou Američané

0

Líbilo se

09.03. - Dvojice Američanů Tom Hicks a George Gillett získala naprostou kontrolu nad anglickým Liverpool FC. V jejich plánech figuruje například nový stadion či výrazné posílení kádru.

Američtí magnáti potvrdili, že se jim podařilo získat kontrolu nad 80,7% akcií klubu z Anfield Road (potřeba bylo minimálně 75%). Co tato transakce klubu přinese? Především se jedná o výstavbu nového stadionu nazvaného Stanley Park, který by měl dosahovat kapacity 60 000 diváků. Práce by měly začít již velmi brzy. Oba partneři hodlají také poskytnout manažerovi Rafaelu Benitezovi vysokou částku k posílení kádru, ačkoliv Liverpool má dluhy čítající přes 80 milionů liber.

Oba noví vlastníci byli přítomni už na odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů, kde Liverpool vyřadil favorizovanou Barcelonu. Příští týden by se měli zabývat právě záležitostmi okolo nového stánku Reds.

"Pro klub je toto historický den. Je potěšující slyšet, že George a Tom získali potřebné množství akcií a jsem si jistý, že jsou také nadšení. Zbývá už jen doladit formality, které mohou zabrat týden nebo dva. Dalším zápasem, který navštíví, bude souboj s Arsenalem 31. března a to už by mělo být vše uzavřeno," řekl Rick Parry, výkonný ředitel Liverpoolu.

Martin Vymyslický / skysports.com/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články