Zpět na » Premier League » Oscar si v Číně vydělá balík. Stane se třetím nejlépe placeným hráčem světa

Oscar si v Číně vydělá balík. Stane se třetím nejlépe placeným hráčem světa

Oscar si v Číně vydělá balík. Stane se třetím nejlépe placeným hráčem světa © goal.com - Oscar

1

Líbilo se

15.12. - Plánovaný přestup brazilského záložníka Oscara z Chelsea do Číny je údajně na pokraji dokončení a už nyní vyplouvají na povrch skutečnosti, proč se talentovaný playmaker rozhodl zrovna pro přesun do Asie. Podle informací deníku The Times se Oscar v klubu Šanghaj SIPG stane třetím nejlépe placeným hráčem světa s příjmem 400 tisíc liber týdně.

Hned poté, co vyšla najevo informace o Oscarově rekordním přestupu do Číny za 52 milionů liber, asi nikdo nepochyboval o tom, že hlavní roli hrála v Brazilcově rozhodnutí finanční stránka.

Seriózní britský deník The Times zjistil, že Oscar kývl na nabídku, díky které by si měl každý rok v Číně přijít na astronomických 20 milionů liber, což je částka, kterou v současnosti překonává pouze hvězdná dvojice Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Oscar už tento týden potvrdil spekulace o svém přesunu do klubu Šanghaj SIPG, když pro brazilská média přiznal, že je přestup na „90% hotový“ a zbývá dořešit jen „pár byrokratických detailů.“

Nicméně se již objevily také zvěsti, že Oscarovi se vlastně do Číny vůbec nechce a raději by zabojoval o své místo na Stamford Bridge. Pětadvacetiletý playmaker, jenž do Chelsea přišel v roce 2012 z Internacionalu, nenastoupil za poslední tři měsíce ani do jednoho utkání Premier League v základní sestavě.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články