Zpět na » Premier League » TOP 5 hráčů Premier League, kteří v sezóně 2016/17 září na nové pozici

TOP 5 hráčů Premier League, kteří v sezóně 2016/17 září na nové pozici

TOP 5 hráčů Premier League, kteří v sezóně 2016/17 září na nové pozici © sportinglife.com - Alexis Sánchez

2

Líbilo se

28.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nová sezóna Premier League je stále teprve na svém začátku, ale už v jejím úvodu se několik hráčů přesunulo na nezvyklou pozici a přesto odvádí stále stejně dobré výkony. Podívejte se na výběr pěti hráčů, kteří na novém postu předvádí možná ještě lepší výkony, než kdy dříve.

Aleksandar Kolarov (Střední obránce)

Srbský obránce Aleksandar Kolarov prošel pod vedením nového manažera Pepa Guardioly v Manchesteru City zatím největší změnou své kariéry. Přestože ještě v létě to vypadalo, že Kolarov z Etihad Stadium zmizí, nakonec zůstal a ve středu obrany, která zahrnuje taková jména, jako jsou John Stones, Nicolas Otamendi a Vincent Kompany, předvádí možná nejjistější výkony.

Pochvalu si vysloužil i od samotného Pepa Guardioly, jenž věří, že Kolarov bude mít díky svým výkonům na postu stopera celou řadu nápadníků z největších evropských klubů. Kolarov se nepochybně občas objeví i na postu levého beka, kam by jej mohl vytlačit návrat Kompanyho, ale Guardiola vidí jeho budoucnost ve středu obrany.

Kolarov
Ander Herrera (Střední záložník)

Je stále ještě příliš brzy na prognózy, ale fanoušci Manchesteru United se možná v letošní sezóně konečně dočkají toho skutečného Andera Herrery. Španělský záložník byl pod novým manažerem Josém Mourinhem stažen hlouběji do středu zálohy, kde ho oproti loňským sezónám čeká více defenzivní práce.

Zatím není jisté, zda bývalý playmaker Bilbaa na této pozici zůstane dlouhodobě, ale vzhledem k boji Juana Maty, Waynea Rooneyho a Henricha Mchitarjana o roli desítky by to pro něj bylo nejlepší řešení. „Proti Bournemouthu jsem v týmu musel dělat odlišnou roli, ale myslím si, že pro manažera mohu být prospěšný,“ řekl Herrera. „Mluvil jsem s ním o tom a shodli jsme, že na této pozici mohu týmu pomoci.“

Herrera
James Milner (Levý obránce)

James Milner měl vždy pověst jednoho z nejuniverzálnějších hráčů Premier League, který může nastoupit prakticky kdekoli a přesto odvádí stále stejně dobré výkony. I pod Jurgenem Kloppem to zatím dokazuje, ovšem na netradičním postu levého beka, kam byl přesunut kvůli špatné formě Alberta Morena.

Svými posledními výkony si však vysloužil srovnání i s Robertem Carlosem a při výhře 5:1 nad Hullem City se hned dvakrát prosadil z pokutového kopu. Milner tak dokládá to, co řekl už v břevnu: „Není pozice, na které bych nedokázal hrát.“

Milner
Alexis Sánchez (Útočník)

Chilskému štírkovi z Arsenalu sice start na nové pozici nevycházel zrovna optimálně, zápas od zápasu se však zlepšuje a už nyní na hrotu útoku předvádí možná lepší výkony, než na postu křídla. Ze své pozice v srdci útoku Arsenalu nasázel soupeřům už čtyři góly v pěti utkáních a jeden další zásah přidal i v Lize mistrů.

Arséne Wenger k tomuto kroku sáhl poté, co v létě nedokázal získat Jamieho Vardyho a Alexandre Lacazetteho a nebál se kvůli tomu vyřadit ze sestavy dokonce i Oliviera Girouda. Alexis Sánchez tak zatím dokazuje, že Arsenal nového hvězdného útočníka nepotřebuje. „Thierry Henry byl posledním útočníkem Arsenalu, u kterého jsem viděl tuto rychlost hry a kvalitu,“ prohlásil například legendární Kanonýr Martin Keown.

Sanchez
Nathan Redmond (Útočník)

Když v létě přicházel z Norwiche do Southamptonu za 10 milionů liber, očekávalo se, že je přímou náhradou za pravé křídlo Sadia Maného, jenž odešel do Liverpoolu. Nový kouč Saints Claude Puel ale rychlonohou anglickou hvězdičku překvapivě nasazuje na postu středového útočníka a přestože dosud vstřelil jediný gól, jeho hodnocení 7.13 na Whoscored.com dokazuje jeho dobré výkony na novém postu.

„Redmond je dobrý hráč. Vidím v něm velkou kvalitu a je pro mě škoda nechat jej na pravém křídle. Věřím, že má budoucnost v útoku. Redmond a Thierry Henry jsou dva odlišní hráči, přesto mezi nimi vidím jisté podobnosti,“ prohlásil Puel.

Redmond

Kam dál?

Vít Sedlák / teamtalk.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články