Zpět na » Premier League » Coleman dostal od Fulhamu padáka!

Premier League - Coleman dostal od Fulhamu padáka!

0

Líbilo se

11.04. - Welšan Chris Coleman končí ve funkci manažera Fulhamu! Jako prozatímní nástupce byl na jeho místo dosazen Lawrie Sanchez ze Severního Irska.

Fulham už čeká na vítězství sedm zápasů a velmi chabá bodová potence zapříčinila, že klub se nachází v samém ohni boje o udržení, momentálně je na patnácté pozici. Na sestupové příčky má náskok pouhých čtyř bodů. I proto vyhozen manažer Chris Coleman, který v klubu působil od dubna 2003, ale v poslední době se stal terčem nespokojenosti fanoušků.

Cottagers prohráli obě velikonoční utkání, nejdříve 1:4 s Evertonem a poté 1:3 doma s Manchesterem City. Vzrůstající tlak byl důvodem k rozhodnutí, že u týmu skončí právě Coleman. Klub to oznámil na svých internetových stránkách v úterý pozdě večer. Obě strany se rozešli po vzájemné dohodě. U týmu nezůstane ani Colemanův asistent Steve Kean, který rovněž končí s okamžitou platností. Fulham zároveň oznámil, že se dohodl na spolupráci s manažerem severoirské reprezentace Lawriem Sanchezem, který přichází na Craven Cottage do konce sezóny.

"Chris Coleman během svého desetiletého působení v klubu odváděl fantastické služby. Je nám líto, ale klub neměl jinou možnost. FC Fulham má své cíle, kterých chce dosáhnout a nehodlá z nich ustupovat," stojí v prohlášení klubu.

Chris Coleman přišel do Fulhamu ještě jako hráč v roce 1997 za dva miliony liber z Blackburnu. V roce 2001 jej však potkala autonehoda, která nakonec vedla k tomu, že se Coleman rozhodl o dva roky později ukončit kariéru. V dubnu 2003 převzal mužstvo Fulhamu po odcházejícím Francouzi Jeanu Tiganovi a vedl ho čtyři roky. Jako manažer odkoučoval 176 zápasů, ve kterých zaznamenal 61 vítězství, 44 remíz a 71 porážek. V letošní sezóně však Cottagers dokázali uhrát plný bodový zisk jen v sedmi utkáních a ve zbylých utkáních je čeká náročný program, když se střetnou s Arsenal, Liverpoolem či rozjetým nováčkem z Readingu.

Nový boss Sanchez odváděl dobrou práci na lavičce Severního Irska, když v kvalifikaci o EURO 2008 dokázal porazit Ĺ panělsko nebo Ĺ védsko. Byl i při historickém vítězství 1:0 nad Anglií v minulé kvalifikaci na světový šampionát. Sedmačtyřicetiletý manažer přichází minimálně do konce sezóny a na lavičce bude už v sobotu proti Readingu.

Martin Vymyslický / skysports.com/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články