Zpět na » Premier League » Alves údajně míří do Manchesteru City

Alves údajně míří do Manchesteru City

Alves údajně míří do Manchesteru City © -

0

Líbilo se

01.11. - Podle holandského tisku se Manchester City dohodl s Heerenveenem na příchodu brazilského útočníka Alfonsa Alvese. Holandský klub by měl vyinkasovat téměř 14 milionů liber. Citizens zároveň potvrdili zájem o dalšího útočníka, norského mladíka Erika Husekleppa.

Majitel Citizens Taksin Šinavatra ve středu vyjednával o Alvesovi přímo v Holandsku a dohoda byla údajně velmi rychlá. Citizens za brazilského forvarda zaplatí v lednu 13,85 milionu liber. Manažer Sven Göran Eriksson má dnes vyjednávat s Alvesem o jeho kontraktu.

Šestadvacetiletý útočník zazářil především v loňském ročníku, kdy si na své konto připsal 31 gólů v 34 zápasech. Letos v nastoleném trendu pokračuje, na deset gólů mu přitom stačily pouhé čtyři zápasy. Obdivuhodných sedm branek přitom zaznamenal v jediném zápase s Heraclesem. V létě se o něj zajímalo Middlesbrough a Alves se nijak netajil tím, že by si Premier League rád vyzkoušel.

Citizens rovněž vyhlásili hon na útočníky, jelikož zde tým nejvíce tlačí bota. Bulhar Valerij Božinov se hned při prvním soutěžním startu vážně zranil a mimo hru je do konce ledna. Další posila Rolando Bianchi zatím marně bojuje o místo v základní sestavě a už se spekuluje o jeho zimním odchodu. Situace využil Emile Mpenza, ale ten není pro Erikssona optimálním řešením. Řek Georgios Samaras také nesplňuje očekávání a některé zdroje uvádějí, že by mohl být použit právě při obchodu s Alvesem.

Manchester City se zajímá také o dalšího útočníka Erika Husekleppa z norského Bergenu. Třiadvacetiletý křídelník již avizoval, že s Brannem nový kontrakt nepodepíše. Vedle Citizens se o něj zajímají především Bruggy, Valerenga Oslo a Stabaek.

/ fotbalportal.cz/skysports.com

Nejnovější články