Zpět na » Premier League » Lambert vydržel na Anfield Road jen rok – přestupuje do West Bromwiche

Lambert vydržel na Anfield Road jen rok – přestupuje do West Bromwiche

Lambert vydržel na Anfield Road jen rok – přestupuje do West Bromwiche © twitter.com - Rickie Lambert už je hráčem WBA

2

Líbilo se

31.07. - Zkušený anglický útočník Rickie Lambert po jediné sezóně v Liverpoolu opouští Reds. Během celého ročníku se nedokázal prosadit natrvalo do sestavy a dnes byl dotažen jeho přestup do West Bromwich Albion. S birminghamským celkem podepsal smlouvu na 2 roky. WBA Liverpoolu zaplatí 3 milióny liber. Loni jej Reds kupovali za 4 milióny liber.

Rickie Lambert si vysloužil své angažmá v Liverpolu především díky svému skvělému vystupování v barvách Southamptonu. Za Saints nastřílel během 5 sezón 117 gólů, a zejména on byl strůjcem postupu z League One až do Premier League.

Ve 32 letech se dočkal prvního velkého přestupu. Na Anfield Road putoval jako útočný žolík, který bude platný zejména jako střídajíc hráč. Samozřejmě měl také šanci prosadit se natrvalo do základní jedenáctky.

Jenomže v Premier League nastoupil do 25 utkání z toho do 7 od úvodní minuty a vstřelil pouhé dva góly. Bylo zřejmé, že si klub s ním pro další sezónu počítat nebude. Navíc Liverpool získal útočné posily ve formě Bentekeho, Firmina a Ingse.

Proto není divu, že zvolil přestup. Během dnešního dne byl zdárně dotažen jeho transfer do West Bromwiche. S birminghamským klubem podepsal dvouletou smlouvu. Baggies za něj zaplatí 3 milióny liber.

„Rickie je dobrý hráč se skvělým charakterem. Bude platný na hřišti i v kabině. Jsme velmi rádi, že jsme jej získali. Těšíme se, až se naplno integruje do našeho mužstva,“ uvedl manažer WBA Tony Pulis.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články