Zpět na » Premier League » Petr Čech hráčem měsíce!

Premier League - Petr Čech hráčem měsíce!

0

Líbilo se

13.04. - Fantastická série bez inkasovaného gólu vynesla české reprezentační jedničce Petru Čechovi cenu určenou pro hráče měsíce března. Chelsea se může radovat hned dvakrát, protože v soutěži o manažera měsíce zvítězil Čechův nadřízený - Portugalec Jose Mourinho.

Blues neinkasovali už osm zápasů v řadě, v březnu se jim konkrétně podařilo přehrát Portsmouth, Manchester City, Watford a Sheffield. Jose Mourinho už sice získal ceny pro manažera roku 2005 a 2006, ale mesíční ocenění získal paradoxně vůbec poprvé od ledna 2005. Český gólman se raduje ze zisku tohoto ocenění úplně poprvé. Gól nedostal od svého prvního zápasu po zranění hlavy. Naposledy jej v Premier League prostřelil Jermaine Pennant z Liverpoolu, kde Chelsea prohrála 0:2. Je tomu už sedm let, co naposledy získal tuto trofej některý brankář. V září 2000 byla udělena Paulu Robinsonovi ještě když začínal svoji kariéru v Leedsu United.

"Získal jsem sice cenu pro manažera měsíce, ale raději bych ji nazýval cenou pro tým měsíce. Vyhráli jsme všechny zápasy a takovou cenu si zaslouží spíše hráči. Nedostali jsme ani gól a hráli jsme dobře," odmítá osobní pocty Mourinho a vyzdvihuje práci celého týmu.

"Čech je od návratu po zranění fantastický. Jeho série osmi zápasů bez inkasovaného gólu je úžasná. Pochvalu si zaslouží i Mourinho, který neustále vlévá hráčům naději na titul," dodal Jim Hynter z oddělení Barclays pro udělování cen.

V obou anketách rozhodují jak čelní fotbaloví představitelé, tak i média a fanoušci.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články