Zpět na » Premier League » Capital One Cup: Čech poprvé chytal a Chelsea postupuje, Citizens si zastříleli – 2x se trefil Lampard

Premier League - Capital One Cup: Čech poprvé chytal a Chelsea postupuje, Citizens si zastříleli – 2x se trefil Lampard

Capital One Cup: Čech poprvé chytal a Chelsea postupuje, Citizens si zastříleli – 2x se trefil Lampard © nextstories.com - Petr Čech se raduje se svými spoluhráči z postupu přes Bolton

11

25.09. - REVIEW Během včerejšího večera se odehrálo zbývajících 6 zápasů 3. kola Capital One Cupu. Chelsea hostila Bolton a v brance Blues se poprvé v této sezóně objevil Petr Čech, navíc s kapitánskou páskou na ruce. Od fanoušků se dočkal bouřlivého přivítání. V samotném utkání příliš práce neměl a Chelsea díky brankám Zoumy a Oscara zvítězila 2:1. Manchester City rozstřílel Sheffield Wednesday 7:0.

Chelsea FCChelsea 2:1 BoltonBolton

Branky: 25. Zouma, 55. Oscar - 31. Mils

ŽK: Pratley, Herd, Spearing

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Zouma, Cahill, Filipe Luís - Mikel, Ake (91. Matič) - Oscar, Schürrle, Salah (80. Hazard) - Rémy (72. Drogba)

Bolton: Lonergan - Herd, Mils, Dervite, Moxey - Fenney (68. Spearing), Danns (83. Mason), Pratley, Kamara - Beckford, Davies (52. Lee Chung-Yong)

Londýnská Chelsea ve třetím kole Capital One Cupu hostila Bolton, který se aktuálně potácí u dna druhé nejvyšší anglické soutěže. José Mourinho už dopředu hlásil, že nechá odpočívat Diega Costu. Místo něj na hrotu nastoupil Loic Rémy. Změny nastaly i na dalších postech. Do branky se poprvé v této sezóně postavil Petr Čech, jenž včera vedl Chelsea jako kapitán. Od příznivců Blues se mu dostalo velmi vřelého přivítání. Při každém jeho doteku s míčem osazenstvo aplaudovalo.

čechPetr Čech proti Boltonu příliš práce neměl (zdroj: zimbio.com)

V základní sestavě domácích nastoupil také devatenáctiletý stoper Kurt Zouma. V 25. minutě po zmatku v šestnáctce Boltonu se dostal k míči a vstřelil svůj premiérový gól v dresu Chelsea. Hosté branku Petra Čecha nijak výrazně neohrožovali, ale z ojedinělé šance se jim podařilo skórovat. Fenney nacentroval balón do pokutového území, kde se nejvýše dostal Mils a přesnou hlavičkou k pravé tyči Čechovy brány srovnal na 1:1.

Chelsea měla i nadále herní převahu a Petr Čech neměl takřka žádnou práci. První poločas skončil nerozhodně 1:1. Po 10 minutách druhé půle se domácí vydali do rychlého brejku. Střela Rémyho byla zblokována, ale k míči se dostal Oscar a přízemní ranou překonal hostujícího brankáře Lonergana. Do konce zápasu se Bolton nezmohl na žádný odpor, či dokonce tlak. Jediný pořádný zákrok si Petr Čech připsal až 5 minut před koncem, kdy v pohodě lapil střelu Lee Chung-Yonga. Jinak si hosté žádnou vážnou šanci nevypracovali.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak postoupili do 4. kola Capital One Cupu, ve kterém se utkají s Shrewsbury. Petr Čech si připsal první start v novém ročníku a nyní bude znovu čekat na další šanci. Přijde dřív než až v dalším kole ligového poháru?

Manchester CityManchester City 7:0 Sheffield WednesdaySheff Wed

Branky: 47. a 93. Lampard, 53. a 77. Džeko, 54. Navas, 60. Touré z pen., 88. Pozo

ŽK: Mangala

ČK: 60. Zayatte (Sheffield Wed.)

Manchester City: Caballero - Sagna, Mangala, Demichelis, Kolarov - Touré (64. Pozo), Fernandinho (70. Boyata) - Navas, Lampard, Milner (73. Sinclair) - Džeko

Sheffield Wednesday: Kirkland - Buxton, Lees, Zayatte, Mattock - Coke (61. Dielna) - Maguire, Palmer (70. Helan), Maghoma, May - Madine (61. Nuhiu)

Manchester City přivítal na svém hřišti Sheffield Wednesday, který momentálně okupuje 6. příčku druhé anglické ligy. Manuel Pellegrini poslal na hřiště pozměněnou sestavu. V brance dostal poprvé šanci Willy Caballero. Od první minuty se na trávníku objevil Frank Lampard.

V první půli diváci branku neviděli. Domácí Citizens měli převahu, ale žádnou ze svých příležitostí nepřetavili ve vedoucí gól. Ovšem ve druhém poločase to svým fanouškům vynahradili plnou měrou. Hned ve 47. minutě zakombinoval Yaya Touré s Milnerem, anglický hráč našel na přední tyči Franka Lamparda, a ten mohl konečně oslavit gól v dresu Manchester City. Druhý gól přišel o 6 minut později a byl takřka na chlup stejný jako ten úvodní. Touré přihrál Navasovi, ten poslal přízemní centr a Edin Džeko zvýšil na 2:0. O minutu později už to bylo 3:0. Jesus Navas se vydal na zteč do pokutového území hostů a z pravé strany krásnou střelou propálil Kirklanda.

lampsFrank Lampard už se tentokrát ze svých branek mohl radovat (zdroj: zimbio.com)

Po hodině hry bylo pro Sheffield Wednesday ještě hůře. Kirkland špatně rozehrál na Zayatteho, ten musel faulovat Franka Lamparda, za což byla nařízena penalta a Zayatte uviděl červenou kartu. Pokutový kop s přehledem proměnil Yaya Touré, kterého záhy vystřídal Pozo. Na 5:0 pro domácí zvyšil svou druhou brankou v zápase Edin Džeko. Ten si v 77. minutě naskočil na přesný centr Sinclaira a nedal Kirklandovi šanci. V závěru se pak po zpětné přihrávce Navase prosadil i střídající Pozo. Sedmigólový příděl pak v nastaveném čase po nejkrásnější akci zápasu dokonal svým druhým přesným zásahem Frank Lampard.

Manchester City si tak s chutí zastřílel a Sheffieldu Wednesday nadělil potupných 7 gólů. V dalším kole jej čeká těžší soupeř - Newcastle.