Zpět na » Premier League » Van Gaal: Welbeck na United neměl

Van Gaal: Welbeck na United neměl

Van Gaal: Welbeck na United neměl © telegraph.co.uk - Danny Welbeck

0

Líbilo se

13.09. - Louis van Gaal konečně otevřeně odhalil motivy, kterého vedly k prodeji Dannyho Welbecka. A servítky si rozhodně nebral. Holandský stratég totiž řekl, že Welbeck zkrátka nedosahoval kvalit Manchesteru United.

Třiadvacetiletý anglický útočník na poslední chvíli přestupového období vyměnil Manchester za Londýn a United za Arsenal. Stalo se tak poté, co do United přišel hvězdný Radamel Falcao. To byla konkurence, kterou Welbeck již déle nechtěl snášet a za 16 milionů liber přestoupil ke konkurenci.

Tento tah vyvolal samozřejmě vlnu nevole ze strany fanoušků United, kterým vadilo, že van Gaal prodal odchovance jejich klubu. Kritizovali manažera United za to, že nedává dostatek šancí mladým hráčům. S tím ale van Gaal nesouhlasí a rozhodl se odkrýt důvody, které ho k prodeji mladého střelce vedly.

„Danny Welbeck byl u United od doby, co mu bylo devět let. Ale od doby, co se vrátil z hostování v Sunderlandu, už se prostě nedokázal prosadit. Nikdy tady nedosáhl úrovně Wayna Rooneyho nebo Robina van Persieho, a to je tady standard. Teď máme ještě Falcaa. Na dnešním tréninku se Falcao dostal k jediné šanci, ale byl úspěšný. A to je důvod, proč máme v týmu střelce. To je důvod, proč jsme Dannyho nechali jít.“

Van Gaal měl za sebou velmi rušné léto a zatím se mu ani díky velkým nákupům a mnohamilionovým investicím nepodařilo přesvědčit fanoušky, že jeho jmenování byla správná volba. Danny Welbeck nebyl jediným mladým hráčem, který Old Trafford opustil. Kromě něj byl prodán také Tom Lawrence do Leicesteru City, zatímco Tom Cleverley a Michael Keane hostují v Aston Ville nebo Burnley.

Přesto holandský manažer trvá na tom, že mladí dostanou šanci. Navíc zastává názor, že odchody celkem čtrnácti hráčů dají více prostoru dalším hráčům z juniorských týmů, kteří ale více zapadnou do trenérovy herní filozofie. Těmi by měli být například Tyler Blackett a James Wilson.

„Filozofií United vždy bylo a vždy bude mládí. Chceme talentované hráče udržet, ne je prodávat. Jen musíme najít takové, kteří budou sedět do systému. Když některé hráče pustíme hostovat nebo je prodáme, vždy jejich místo zaplní jiní mladíci. Chceme každému dát dostatek prostoru a šancí, aby mohl vyniknout. Pokud se tak nestane, pak se samozřejmě musíme přizpůsobit.“

„Samozřejmě je to trochu složitější a komplikovanější, ale Manchester United měl v kádru pokaždé nějakého hráče z dorostu, na kterého sázel. A to se nezmění. Podle mého názoru je to zásadní věc,“ dodává manažer a někdejší trenér nizozemské reprezentace. Další šanci se předvést bude mít o víkendu, kdy jeho tým hostí QPR.

Kam dál?

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články