Zpět na » Premier League » Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao

Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao

Arsenalské duo Arteta – Monreal se nabízí Athleticu Bilbao © goal.com - Mikel Arteta s Nachem Monrealem

0

Líbilo se

04.08. - Klub španělské Primera División Athletic Bilbao se chystá na první start v Lize mistrů po 16 letech a rád by měl k dispozici co nejsilnější kádr. Přestože se Baskům v přípravě poměrně daří - až na poslední prohru s Toulouse - direktiva by docela ráda kádr ještě o nějakého fotbalistu ráda posílila. Podle serveru goal.com by mezi nimi mohli být i hráči Arsenalu Monreal a Arteta.

Loni Athletic Bilbao pokřtil nový stadion San Mamés a téměř bezchybnou ligovou jízdou si došel pro cenné čtvrté místo v tabulce, které mu zaručí start v play-off bojích o základní skupinu Ligy mistrů. A z velké části k tomu přispěl právě novotou vonící stánek, na němž byli „leones“ prakticky neporazitelní.

Trenér Ernesto Valverde, který k týmu přišel právě před minulou sezónou, se sice musel smířit s odchodem velmi šikovného tvořivého záložníka Andera Herrery, kterého Manchester United vykoupil ze smlouvy za 36 milionů eur, nicméně i tak se domnívá, že jeho kádr je dostatečně silný na to, aby na evropské scéně neudělal svými výkony ostudu.

V kolonce posila je tak k dnešnímu dni zapsáno pouze jméno útočníka Borjy Viguery, který přišel z druholigového Alavésu. Nicméně pokud mu vedení nabídne možnost přivést další hráče, kteří by mohli zvýšit úroveň stávajícího kádru, musel by ještě tuto eventualitu zvážit.

A vedení nechce přivést jen tak někoho. Jména Mikela Artety a Nacha Monreala mají pochopitelně po působení na ostrovech slušný zvuk. Právě první z dvojice, Arteta, by mohl být vhodnou alternativou za Herrerův odchod. Valverde sice věří, že by se mohl konečně chytit záložník Beñat, jenž byl minulou sezónu ve stínu Herrery, navíc má k dispozici ještě mladíky Ruize de Galaretu, Aketxeho, nebo Unaie Lópeze. Ovšem těmto jinochům chybí jedna věc, které má Arteta na rozdávání - zkušenosti.

Artetovi je jasné, že si letos v Arsenalu moc nezahraje. Aaron Ramsey slušně prorazil a přítomnost Jacka Wilshera mu dvířka do základní sestavy prakticky hermeticky uzavírají. Artetův agent nicméně tvrdošíjně opakuje, že se jeho chráněnec z Londýna stěhovat nechce.

Příchod Monreala, po němž Athletic Bilbao prahne už několik sezón, by s větší části závisel na přestupu Álvara Arbeoly z Realu do kádru Arsene Wengera.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, goal.com

Nejnovější články