Zpět na » Premier League » Fowler se v neděli rozloučí s Anfield Road

Premier League - Fowler se v neděli rozloučí s Anfield Road

0

Líbilo se

11.05. - Vstaňte, zatleskejte, legenda odchází! Přesně v tomto duchu se zřejmě ponese závěrečné utkání Liverpoolu v letošní sezóně Premier League. S jeho dresem se totiž rozloučí legendární kanonýr Robbie Fowler. Manažer Rafa Benítez se rozhodl dvaatřicetiletému útočníkovi neprodloužit smlouvu.

Fowler tak po návratu z Manchesteru City vydržel v mateřském klubu jen rok a půl. Nedělní zápas s Charltonem tak bude mít rozlučkovou příchuť s domácím publikem na Anfield Road. Nastoupit by však mohl ještě ve finále Ligy mistrů 23. května.

"Ani jsem příliš nepřemýšlel o tom, že budu v Liverpoolu pokračovat. Manažer mi vysvětlil situaci a abych pravdu řekl, jeho rozhodnutím jsem nikterak překvapený nebyl. Určitě to pro mě bude hodně emotivní den, ale chci, aby všichni věděli, že zůstávám soustředěný hlavně na dva zbývající zápasy sezóny. Chci proti Charltonu odvést dobrý výkony a pomoci klubu ke třetímu místu. Pak se začnu připravovat na finále Ligy mistrů, kterého se snad budu moci zúčastnit. Pak se uvidí co dál, nechci tímhle nějak rozptylovat mužstvo. Všichni ví, že jsem týmu v každém zápase dával 100%. Nebude to jiné ani teď," odmítá Fowler přehnaný důraz na jeho končící působení v Liverpoolu.

Robbie Fowler vstřelil za Reds 120 ligových branek a toto číslo z něj dělá čtvrtého nejlepšího střelce v historii Premier League za Henrym, Colem a Shearerem. Nejkrásnější léta v klubu strávil ještě v minulém století, mezi léty 2001 a 2006 působil také v Leedsu a Manchesteru City. Jeho návrat domů do Liverpoolu vyvolal nadšené reakce fanoušků, kteří na jeho góly nikdy nezapomněli. V konkurenci Petera Crouche nebo Dirka Kuyta se však Fowler do základní sestavy neprosadil a v letošní sezóně vstřelil jen sedm branek. Kam povedou jeho další kroky, je zatím otázkou. Už dříve se spekulovalo o jeho odchodu do americké MLS nebo australského Sydney.

"Doufám, že mi bude umožněno se hezky rozloučit, protože při mém minulém odchodu se tohle vůbec nepovedlo. Při mém druhém působení v Liverpoolu se mi dostávalo u fanoušků ještě větší podpory, než když jsem tu začínal. Za to jim budu vždy vděčný. Jenom doufám, že se budu moci rozloučit nějakým gólem ve finále Ligy mistrů, taková rozlučka by neměla chybu," dodal Fowler.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články