Zpět na » Premier League » Bentley nominován Pearcem

Premier League - Bentley nominován Pearcem

0

Líbilo se

08.06. - Křídelní hráč Blackburnu Rovers David Bentley byl nominován do národního týmu Anglie do jednadvaceti let, který příští týden čeká evropský šampionát, kde by měli Angličani patřit k jednomu z favoritů.

22letý hráč odehrál letos za Blackburn více než 50 zápasů a trenér Rovers Mark Hughes měl o svého svěřence starost, aby na mistrovství Evropy kvůli únavě nevyhořel.

Kouč jednadvacítky Stuart Pearce jmenoval Bentleyho na soupisku jeho mužstva jako třiadvacátého hráče pro šampionát v Nizozemsku potom, co blackburnský fotbalista tento týden absolvoval v roli náhradníka zápas kvalifikace o EURO 2008 v Estonsku proti tamní reprezentaci.

Bentleyho čekají poslední měsíce s jednadvacítkou, protože fotbalista na konci srpna dovrší hranici 23let a pro Stuarta Pearce již bude v příštím kvalifikačním cyklu nepoužitelný.

David Bentley musel opustit tým mladší anglické reprezentace potom, co byl ještě pod vedením předchozího trenéra Petera Taylor z disciplinárních důvodů vyloučen. Pearce mu ale důvěru nabídl a hráč se mu za to odvděčil už v minulosti, když v přátelském utkání se stejně starým výběrem Itálie na nově zrekonstruovaném stadionu Wembley, vstřelil první branku na tomto novém fotbalovém svatostánku (utkání nakonec skončilo remízou 3:3).

„Pokaždé, když jsem hrál za svou rodnou zem, snažil jsem se podat ten nejlepší možný výkon. Vstřelit gól za svou zemi na jakékoliv úrovni je skvělý pocit,“ svěřil se Bentley.

Jeho konstantně dobrá výkonnost v Blackburnu zapříčinila nominaci do „béčka“ národního týmu Anglie pro duel s Albánií a Bentley se následně účastnil i přátelského utkání s Brazílií a už zmíněného zápasu s Estonskem.

Anglická jednadvacítka nebyla poražena od roku 2005, ale na šampionát odjede bez svých opor – Theo Walcotta a Micaha Richardse, kteří jsou momentálně ve stavu zraněných.

/ premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články