Zpět na » Premier League » Království za útočníka, hlásí Redknapp

Premier League - Království za útočníka, hlásí Redknapp

0

Líbilo se

19.06. - Portsmouth potřebuje pro nadcházející sezónu nového útočníka jako sůl, to je věc známá. Na trhu je schopných forvardů stále dost, jenomže věci zatím nejdou tak, jak by si je manažer Harry Redknapp představoval. Drtivá většina z nich je podle něj předražená a boss Pompey proto musel na některé vytipované hráče zapomenout.

Přitom se zdálo, že Redknappovi jde, jak se říká, práce pěkně od ruky. Sotva skončila sezóna, už měl na soupisce tři nové hráče. Již tak zkušenou obranu doplnil o další matadory Sylvaina Distina a Hermana Hreidarssona, do zálohy koupil za rekordní částku v dějinách klubu Ghaňana Muntariho. Problém Pompey v uplynulé sezóně však spočíval v ofenzivní linii, která v průběhu sezóny postupně skomírala.

Redknapp v minulé sezóně využíval služby pěti útočníků. Frontmanem ofenzivní řady měl být Lomana LuaLua, ale jednak jej trápila zranění, jednak si neodpustil opakované disciplinární prohřešky. Dva góly ze 22 zápasů jsou proto daleko za jeho možnostmi. Lídrem se celkem překvapivě stal Nwankwo Kanu s deseti brankami. Problém byl však v tom, že osm z nich nastřílel soupeřům v úvodních třinácti kolech. Před sezónou se na Fratton Parku upsal také bývalý vynikající střelec Manchesteru United a anglické reprezentace Andy Cole, který sice po odchodu od Rudých Ďáblů gólově polevil, nicméně svoje si vždy uhrál. S příspěvkem osmi až deseti gólů počítali i v Portsmouthu. Cole však málokdy dostal příležitost od začátku zápasu a pozice střídajícího žolíka mu příliš neseděla. V zimě se netajil myšlenkami na odchod a jaro také strávil na hostování v Birminghamu. Redknapp jeho nenasazování vysvětloval tím, že ve dvojici s Kanuem by v útoku nebyl nikdo, kdo by se vracel dozadu. Místo v základní sestavě si proto vydobyl pracovitý Benjani Mwaruwari, ale ani jeho gólový účet nebyl nijak závratný (6 gólů v 31 zápasech). Ve výčtu nám zbývá už jen Bulhar Todorov, kterého ale Redknapp využíval jen sporadicky.

Hned tři z výše jmenovaných forvardů už možná dres Pompey neobléknou. Nigerijec Kanu podepsal smlouvu pouze na rok a její prodloužení se ukazuje jako velký zádrhel, dohoda stále není na obzoru a zatím vše nasvědčuje tomu, že ke 30.6. se stane volným hráčem a z klubu zmizí stejně rychle jako se objevil. Nejistá je i budoucnost Andyho Colea a Svatoslava Todorova. Redknapp proto vyhlásil hon zřejmě ne jen na jednoho, ale minimálně na dva útočníky.

Nejprve se zhlédl v útočném páru francouzského Rennes, odkud zamýšlel přetáhnout dvojici John Utaka – Jimmy Briand. Driblér Utaka již několik let patří ke stálicím Ligue 1 i nigerijské reprezentace, mladíček Briand si letošními devíti góly důrazně řekl o pozvánku do seniorské reprezentace Galského kohouta. Požadované odstupné však Redknappa rychle vyvedlo ze snu, stejně jako v případě Craiga Bellamyho z Liverpoolu. Svoje zraky tak obrátil do League Championship, kde si vyhlédl Diomansyho Kamaru z West Bromwiche (letos 21 branek) a anglického reprezentanta Davida Nugenta z Prestonu . Potíž je v tom, že o tuto dvojici usiluje snad polovina klubů celé Premier League. S rostoucí poptávkou jejich cena zákonitě stoupá.

"Diomansy Kamara se mi líbil, už když tu dřív působil. Chtějí za něj pět nebo šest milionů, ale to jsou šílené peníze. I pět milionů je příliš. Líbí se mi i David Nugent. Preston chce sedm nebo osm milionů a to už je nehorázný balík," komentoval Redknapp rostoucí ceny obou hráčů. Zatím posledním jménem, které se v souvislosti s Pompey objevilo, je Frederic Kanouté ze španělské Sevilly, na kterého se už byl Redknapp i osobně podívat. Devětadvacetiletý útočník letos nastřílel 24 gólů, navíc má i bohaté zkušenosti z Premier League, kde nastupoval pět let za Tottenham a West Ham.

Hledání tedy pokračuje. Sympatické od Redknappa je, že nehodlá utrácet přemrštěné částky, i když ruský byznysmen Gaydamak zatím jako žádný strýček skrblík nevypadá. "Potřebuji nějaké útočníky, ale není to vůbec jednoduché. Hledám, kde se jen dá," dodává Redknapp.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články