Zpět na » Premier League » Real touží po Fabregasovi

Premier League - Real touží po Fabregasovi

0

Líbilo se

08.07. - Další posilou Realu Madrid by se mohl stát Ĺ paněl v řadách londýnského Arsenalu Cesc Fabregas. Rozhodne se dvacetiletý záložník následovat bývalého spoluhráče Henryho a zamíří rovněž na Pyrenejský poloostrov?

Když byl Ramon Calderon před rokem zvolen novým prezidentem „Bílého baletu“, vytyčil si velice vysoký cíl. A totiž přetáhnout do klubu některého z trojice hvězdných středopolařů Kaká, Fabregase či Robbena.

V minulém týdnu si mohl odškrtnout jméno Brazilce Kaká, protože jeho rekordní nabídka ve výši 80 miliónů eur nebyla vedením AC Milán vyslyšena. I proto Calderon přeorientoval svůj zrak směrem na sever. Konkrétně na sever Londýna, kde si vyhlédl Fabregase. Přestup Arjena Robbena se zdá být zatím nepravděpodobný. Nizozemec si přeje zůstat na Stamford Bridge, takže španělský záložník se rázem stal prioritou číslo jedna, což potvrdil i sportovní ředitel Realu Madrid Predrag Mijatovič, který tvrdí: „Chtěli jsme ho loni a chceme jej získat i letos.“

Jenže v cestě transferu stojí hned několik překážek. Arsenal na konci června přišel o svou dlouholetou ikonu Thierry Henryho, jenž přestoupil do Barcelony. Už předtím opustil Kanonýry také viceprezident David Dein a o odchodu uvažoval i současný trenér Arsene Wenger, který se však nakonec rozhodl minimálně pro další sezónu na Emirates Stadium.

A právě na tomto člověku bude nejspíš případ „Real a Fabregas“ stát. Není nic tajného na tom, že francouzský kouč je pro záložníka The Gunners něco jako fotbalovým otcem. Díky němu se vypracoval na svou dosavadní pozici, na které je pro Arsenal nedocenitelný a hlavně nepostradatelný.

I podle hráčova agenta Joseba Diaze vše záleží na Wengerovi: „Jestliže by Wenger klub opustil, věci naberou jiný spád, neboť on je pro Cesca něco jako fotbalový otec. Cesc je mu za vše velice vděčný.“ Real si tak předsevzal nelehký úkol.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články