Zpět na » Premier League » Rozehnal definitivně hráčem Newcastlu

Premier League - Rozehnal definitivně hráčem Newcastlu

0

Líbilo se

29.06. - Obránce David Rozehnal se dnes definitivně stal hráčem anglického Newcastlu United. Konečné odstupné se nakonec vyšplhalo až na 2,9 milionu liber (asi 125 milionů korun). Rozehnal si tak vyzkouší už čtvrtou evropskou soutěž.

Ĺ estadvacetiletý obránce české reprezentace podepsal na St. James Parku smluvu na čtyři sezóny a po Joeym Bartonovi a Marku Vidukovi se stal třetí letní posilou nového manažera Sama Allardyce. Paris Saint Germain může získat ještě bonus ve výši 200 000 liber, závislý na počtu odehraných utkání.

Sam Allardyce ihned po svém příchodu propustil z klubu několik hráčů, mezi nimi i obránce Brambla, Moora, Onyewa a Bernarda. Rozehnal má tedy velkou šanci se dostat do základní sestavy, Allardyce je navíc velkým obdivovatelem jeho hry, neboť jej chtěl už v zimě do Boltonu.

"Věřím, že manažer poskládá obranu tak, aby fungovala co nejlépe a tak, abychom hráli v horní polovině tabulky. Jestli začnu v základní sestavě, to nevím. Uvidíme. Samozřejmě se chci ukázat, stejně jako na předchozích angažmách. Chci Newcastlu dokázat, že nekupoval zajíce v pytli a do základu se probojovat," říkal Rozehnal už jako hráč Magpies.

"Jsem nadšený, že se nám podařilo Davida získat v konkurenci takových klubů jako Dortmund nebo Sevilla," neskrýval velkou spokojenost Allardyce, jehož následujícím cílem je získat Geremiho z Chelsea a Edmílsona z Barcelony.

Martin Vymyslický / eurosport.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články