Zpět na » Premier League » Komu není rady

Premier League - Komu není rady

0

Líbilo se

05.08. - Díky prohlášení, jakým se prezentoval záložník Hossam Ghaly ohledně chystaného přestupu do Birminghamu City, spadla čelist nejen trenérovi Blues Steveu Bruceovi, ale asi i normálním příznivcům kulturního odvětví zvaného kolektivní sport.

„Tak s takovými hrát nebudu. Nesahají mi totiž ani po kotníky,“ něco v tom smyslu utrousil egyptský fotbalista na adresu týmu Birminghamu při rozhovoru se svým agentem. Mnozí se možná ptají, jak si tohle někdo může vůbec dovolit. Ovšem Ghaly je přece hvězda gigantických rozměrů, která by se nezahazovala s taškáři z dvoumiliónového anglického města.

Kdepak od pradávna i malá troška arogance ještě nikomu neprospěla. A Hossama Ghalyho nejspíš bude stát dobré angažmá pro příští sezónu. Vždyť je známo, že fanoušci Spurs ho skoro nenávidí. Při střídání v zápase s Blackburnem svlékl a posléze odhodil vztekle svůj dres na zem před zraky vyprodané White Hart Lane. Stačila minuta a už byl oheň na střeše. V momentu, kdy Ghalyho uniforma s číslem 14 dopadla pomuchlaná na trávník u postranní čáry, se oči fanoušků Tottenhamu podlili krví a jejich ruce ukazovali k východu stadionu. Nenápadně tak naznačili, že v Severním Londýně je již nevítaným.

Takže takhle nějak začala cesta rychlé smrti, která, jak se zdá, bude pokračovat. Přesun Egypťana na St. Andrew se v anglických kuloárech propíral hodně dlouho. Vše již bylo prakticky dořešeno, než na povrch už poněkolikáté vyplula ta horší stránka Ghalyho osobnosti.

„Jeho agent nám zaslal zprávu a sdělil, že Ghaly není spokojen s úrovní některých hráčů,“ uvedl šokovaný Bruce pro Birmingham Mail. Vypadá to, že hráčův zástupce musel hodně formulovat slova, aby se sdělení mohlo vůbec odeslat ještě před desátou hodinou večerní.

„Nemohl jsem uvěřit tomu, co jsem slyšel, když jsem si pustil záznam z mé hlasové schránky. Ano, padla silná slova. Někoho takového ve svém mužstvu nechci. Není možné, aby někdo kritizoval kádr. Zvlášť ještě předtím než k nám vůbec přestoupí. Nikdo nesmí narušit naše společenství a týmového ducha. Věci, které jsme tak dlouho a tvrdě budovali. Měl jsem spory s dřívějším kapitánem Kenny Cunninghamem a nechystám se v tom pokračovat. Tvrdě naše hráče trénujeme a očekáváme, že podají dobrou práci. Náš klub byl dost dobrý i pro mistra světa (Bruce poukazuje na to, že v týmu v sezóně 2003/2004 působil francouzský mistr světa Christophe Dugarry). Hossam Ghaly přišel z rezervy Tottenhamu a chtěli jsme mu poskytnout možnost pravidelně hrát. Navíc předsezónní přípravu díky jednáním o angažmá neabsolvoval tak, jak by se patřilo, takže pokulhává s kondicí,“ pokračoval rozezlený trenér Blues, kterému arogantní postoj Ghalyho očividně nešel k duhu.

Ne nadarmo se říká: „Kdo chce moc nemá nic.“ Egyptský středopolař může již jen zpytovat svědomí. V Tottenhamu pro něj s největší pravděpodobností nezbude místo, no a potom, co se vyjádřil o tom, kdo je dobrý a kdo ne, by mu snad nestačil ani Sir Alex Ferguson se svou hvězdnou družinou. „Pan někdo“ je možná tak skvělý, že by mohl hrát sám. Možná, že takových kvalit nedosahuje nikdo na celém širém světě.

Prohlášení Ghalyho jsou přinejmenším pozoruhodná, protože bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam nikdy nedosahoval postavení nějaké superhvězdy, jež by si mohla vyskakovat. Vždyť za loňský rok zaznamenal v dresu Kohoutů pouhých 25 zápasů a většinou jen střídal. Po tomto extempore jeho cena přes stávající 3 milióny liber určitě nepůjde, takže Ghaly by měl nejspíš zůstat nohama na zemi a brát dokud se dává. Zdravě sebevědomí nikomu neuškodí, ale jak vidno arogance a povýšenost může být nebezpečná a mnohdy se vymstí.

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články