Zpět na » Premier League » Birmingham hlásí dvě posily

Premier League - Birmingham hlásí dvě posily

0

Líbilo se

03.08. - Nováček z Birminghamu City mocně ztuží své řady pro nadcházející sezónu Premier League. Obránci Frank Queuedrue z Fulham a Liam Ridgewell z Aston Villy se totiž stali již devátou respektive desátou posilou Blues.

Oba zadáci přišli do birminghamského klubu dohromady za 4,5 miliónů liber. Jak Queuedrue tak Ridgewell souhlasili na St. Andrews s tříletými kontrakty. Trenér Steve Bruce nejprve přivedl francouzského obránce Cottagers, o kterého se přetahoval s Newcastlem. Nakonec byl ale rychlejší a Magpies pouze ostrouhali mrkev.

Jakmile se podařilo dotáhnout tento přestup do zdárného konce, přišla řada na Ridgewella. Tady byl boj poněkud tužší. Mužstvo Aston Villy je přece jen městský rival a za posledních deset let vyměnilo dres v rámci těchto dvou nejslavnějších birminghamských celků pouze devět fotbalistů. Liam Ridgewell je desátý.

O třiadvacetiletého beka se Blues zajímali už v lednu, ale sám hráč nabídku odmítl. Martin O’Neill mu ovšem v minulé sezóně zrovna dvakrát moc šancí nedával. No a když se jeho zraky zaměřily na norského reprezentanta Brede Hangelanda, jenž může hrát na stejné pozici jako Ridgewell, neváhal a hráče anglické jednadvacítky prodal za 2 milióny liber k sousedům na St. Andrew.

Steve Bruce se nijak netajil tím, že v obraně ho po zraněních klíčových zadáků Mata Sadlera a Rafaela Schmitze tlačila pata, tudíž musel na těchto místech posílit: „Momentálně je mojí prioritou defenzíva. Mat Sadler je zraněn takže jsme jej museli nahradit. Podobně jsme na tom byli u Schmitze, který nám ve středu obrany bude také velmi chybět.“

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články