Zpět na » Premier League » S pravdou ven

S pravdou ven

0

Líbilo se

11.09. - Jak to vlastně bylo s přestupem Korejce Seol Ki-Hyeona z Readingu do Fulhamu? Rozřešení celého případu se nám dostalo z úst hlavního trenéra Royals Stevea Coppella. „Chtěl hrát v základu,“ objasnil nejlepší kouč uplynulé sezóny.

Osmadvacetiletý záložník zamířil na Craven Cottage výměnou za Liama Roseniora, který putoval opačným směrem. Vše se odehrálo v úplném závěru přestupního termínu a jak se zdá, na své si přišly obě dvě strany.

„Cítil, že by měl hrát v základní sestavě v každém zápase a podle svého úsudku v některých utkáních neměl být střídán. Náš vztah to poznamenalo a je to důvod, proč si tolik přál odejít. Myslím, že jsem ho ztratil už vloni, když jsem ho nenechával pravidelně hrát.“

„Nebylo to sice nikdy ventilováno navenek, ale přesně jsme věděli, kdo by měl přijít a kdo oproti tomu odejít. Naplánováno to bylo s Fulhamem,“ jehož poloha tréninkového hřiště měla být jedním z hlavních faktorů ovlivňujících celý přestup.

„V blízkosti tréninkových prostor týmu Cottagers se nachází velká korejská komunita, proto chtěl žít právě tam. V Readingu strávil spoustu času, takže bylo nejlepší jednat s Fulhamem a přijmout jejich solidní nabídku.“

„Výměnou nám byl nabídnut Liam. Pokoušel jsem se jej ještě přesvědčit, aby zůstal, ale jeho srdce už bylo někde jinde a když se celý přestup uskutečnil, měl jsem v kádru anglického reprezentanta do jednadvaceti let. Je to Angličan, takže nemusím mít obavy, že by při srazu národního mužstva cestoval přes celou planetu,“ doplnil Coppell.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk / Skysports.com

Nejnovější články