Zpět na » Premier League » Merseyside derby nerozhodně

Merseyside derby nerozhodně

Merseyside derby nerozhodně © skysports.com - Tim Cahill

0

19.01. - Liverpool FC nedokázal podruhé v sezoně vyhrát městské derby s Evertonem a po remíze 1:1 zůstává za Manchesterem United v tabulce Premier League.

Liverpool FC - Everton FC 1:1
68. Gerrard - 87. Cahill

Úvod liverpoolského derby byl velmi ospalý, ani jeden tým evidentně nechtěl udělat chybu. Do první gólové šanci se tak jeden z hráčů dostal až v 26. minutě. Po hlavičce Cahilla musel skvělý zákrok vytáhnout domácí Reina. Na druhé straně se ještě do poločasu ukázal Torres, který unikl obraně, Howarda dokázal obstřelit, ale mířil pouze do tyče.

Druhý poločas už přinesl fotbalového vzruchu více. Ve velmi dobré střelecké pozici byl Steven Gerrard, jenže jeho pokus vyrazil Howard a před dorážejícím Hyypiem zachránil Baines. Na druhé straně krok scházel prozměnu Anichebemu a pak i Cahillovi. Gólu se fanoušci dočkali v 68. minutě, kdy se před vápno dostal Steven Gerrard a tvrdou přízemní ránou rozvlnil síť za Timem Howardem. Liverpool však už druhý pojišťující gól nepřidal. V 87. minutě Arteta rozehrál přímý kop, Škrtel neubránil Cahilla a australský záložník hlavou vyrovnal a zařídil pro Everton velmi cenný bod. Naopak Liverpool zůstává druhý.