Zpět na » Premier League » Chelsea poprvé ztratila, fantastický debut měl SWP

Chelsea poprvé ztratila, fantastický debut měl SWP

Chelsea poprvé ztratila, fantastický debut měl SWP © skysports.com - Radost Darrena Benta

0

31.08. - Aktualizováno! Fotbalisté Chelsea v úvodní zápasu nedělního programu 3. kola Premier League pouze remizovali s Tottenhamem 1:1. V druhém utkání zásluhou Wrighta-Phillipse zvítězil Manchester City vysoko nad Sunderlandem.

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Chelsea doma na Stamford Bridge nedokázala navázat na dvě předchozí výhry a s Tottenhamem úpouze remizovala 0:0. Oba soupeři se ze začátku dost hlídali, i když první gólová šance přišla už po šesti minutách. Lampard se zhruba z 22 metrů snažil přehodit Gomese, ale ten byl pozorný a míč vyškrábl nad břevno. Na druhé straně zkoušel zakončit jediný hrot Bent, ale mířil díky teči obránců mimo.

Dalších deset minut patřilo ke kategorii k usnutí. V 21. minutě ovšem domácí předvedli náznak zlepšní, po rohu Deca se k míči dostal Anelka, ale obránci Spurs nenechali míč do brány projít. Francouzský střelec se dostal ke slovu opět za pět minut, ale po přihrávce Deca si nedokázal poradit a nájezd neproměnil. O minutu později Chelsea zahrozila už pořádně, Essien trefil z dálky břevno. To ale Tottenhamu nestačilo, a tak přišel trest. Po následném rohu se nepříliš povedený centr Deca dostal až k Belletimu, který ho pohotově uklidil za záda Gomese.

Chelsea se se svým náskokem uspokojila, další šance si už v první půli nepřipravila a pykala za to. V nastaveném čase se při průniku Modriče míč odrazil od Lamparda k Bentovi a anglický útočník prostřelil Petra Čecha. Druhý poločas už přilíš šancí nepřinesl, jedině střelu Ashley Cole hned z 47. minuty. Pokus levého beka ale mířil vedle. Výsledek londýnské derby je tedy vzhledem k formě obou týmů překvapivý, leč zasloužený - 1:1.

Sunderland AFC - Manchester City 0:3 (0:1)

Manchester City potvrdil, že jeho týden starý výkon, při kterém Citizens rozdrtili West Ham, nebyl náhodou. V Sunderlandu, který také hodlá bojovat o evropské poháry, svěřenci Marka Hughese zopakovali nejen výkon, ale i výsledek. I tentokráte vyhráli 3:0. I když v prvním poločase předvedli oba soupeři vyrovnaný výkon, který ale v závěru poločasu gólem obohatil Stephen Ireland.

Až druhá půla patřila Citizens, obzvláště pak maličkému Wrightu-Phillipsovi, který se z Chelsea vrátil na City of Manchester Stadium teprve ve čtvrtek. Dnes už lítal po své pravé lajně a dokonce i dvakrát skóroval. Na 2:0 zvýšil v 50. minutě po přihrávce Joa a o osm minut později se radoval z gólu druhého. Tato branka skóre uzavřela na konečných 0:3.

Aston Villa - Liverpool FC 0:0 (0:0)