Zpět na » Premier League » Wigan dal Hullu "bůra", Pompeys přejeli Everton

Wigan dal Hullu "bůra", Pompeys přejeli Everton

Wigan dal Hullu © bbc.co.uk - Jermaine Defoe

0

30.08. - Nováčkovskou daň si ve třetím kole Premier League vybral Hull City, který doma podlehl Wiganu 0:5. Doma prohrál i Everton, který dostal od Portsmouthu tři góly. První body v sezóně má WBA, naopak poprvé prohrál Blackburn. V neposlední řadě porazilo Boro Stoke. Arsenal si lehce poradil s Newcastlem.

Bolton Wanderers - West Bromwich Albion 0:0 (0:0)

Bolton se v druhém domácím utkání opět utkal proti nováčkovi, narozdíl od výhry nad Stoke však dnes s West Bromwichem pouze remizoval. Pro Baggies to znamená první bod v nové sezóně, což ale rozhodně není optimální start. Dnes si dokonce mohli připsat tři, jenže to by musel Ishmael Miller proměnit dvě obrovské šance, které měl. I v druhé půli byli jasně lepší hosté, ale na skvěle chytajícího Jaaskelainena recept nenašli, a zápas tak skončil dělbou bodů.

Everton FC - Portsmouth FC 0:3 (0:2)

Evertonu se letos doma nedaří. Po prohře s Blackburnem prohrál i s Portsmouthem, navíc rozdílem třídy. Hlavní příčinu na tom má malý velký muž Jermaine Defoe, který má podíl na všech třech gólech v síti Tima Howarda. 25letý útočník skóre otevřel ve 12. minutě střelou z hranice vápna. O chvíli později mu radost ze střely z téměř identického místa zkazil Howard. Jenže Toffees, kteří byli i v úvodu lepším týmem se snažili o vyrovnání a blízko k němu měl Mikel Arteta v 22. minutě, jenže skvělým zákrokem míč na tyč vytáhl David James.

A Pompeys Everton potrestali v 40. minutě po akci skvěle hrajícího Defoea a Glena Johnsona. Ten si naběhl z pozice pravého beka až do útoku, Defoe mu tam míč skvěle přiklepl a bývalý hráč Chelsea se už z bezprostřední blízkosti nemýlil. Drama v Goodison Parku ale nekončilo ani v druhém poločase. Everton se hned do svého soupeře zakousl a po minutě dokonce po zákroku Johnsona na Vaughana kopal penaltu. Jenže kanonýr Yakubu proti Jamesovi neuspěl a anglický veterán potopil svěřence Davida Moyese ještě níže.

Hřebíček do rakve pak zatloukl Karamelkám opět Jermaine Defoe, který krásný lobem z 25 metrů přehodil Tima Howarda. Míč, který se odrazil od břevna za čáru ještě dorazil Peter Crouch, gól však byl nakonec připsán jeho útočnému parťákovi. Pompeys tedy poprvé bodovali, naopak Everton se bude muset nad svými výkoni jistě pořádně zamyslet.

Hull City - Wigan Athletic 0:5 (0:2)

Když už poprvé prohrají, tak pořádně. Touto větou se určitě na KC Stadium řídili fotbalisté Wiganu. Po dvou dobrých výkonech a dvou prohrách tentokráte přidali pět gólů a Hull City, který si připsal první prohru v Premier League, rozdrtili rozdílem dvou tříd. Přitom gólový účet načal domácí Samuel Ricketts, jenže po rohu Kilbanea mířil do vlastní brány. Druhou branku za záda Myhilla dostal Valencia po asistenci Zakiho. To že sipravý záložník s novou střeleckou sílou Latics rozumí ukázal druhý poločas. Po centrech Valencii se Zaki trefil dvakrát, do toho se ještě se svým gólem vklínil Emile Heskey a výsledek 5:0 byl na světě.

Middlesbrough FC - Stoke City 2:1 (1:0)

Middlesbrougj potvrdilo dobrou formu a porazilo Stoke. Ten hrál od 36. minuty v deseti hráčích, kvůli tvrdému zákroku na Mohameda Shawkyho poslal Mike Dean pod sprchy Amdy Fayeho. Další následek faulu letní posily Potters byl přímý kop z 23 metrů a ten za záda Sörensena poslal Alfonso Alves. Jenže i oslabní hosté dokázali vyrovnat. Necelých dvacet minut před koncem si centr Liama Lawrence do vlastní brány srazil Justin Hoyte, který byl mimochodem okamžitě střídán Andrew Taylorem. Boro nakonec spasil Tuncay Sanli, který tečoval střelu střídajícího Digarda a opět poslal Middlesbrough do vedení. To už domácí udrželi a zvítězili 2:1.

West Ham United - Blackburn Rovers 4:1 (2:1)

West Ham potřeboval v zápase proti Blackburnu zabrat a začátek zápasu potvrdil, že to myslí vážně. Zápas sice nezačal nějakým velkým tlakem domácích, po 20 minutách ale West Ham vedl o dva góly. Nejprve se ve 12. minutě po Faubertově rohu prosadil hlavou stoper Calum Davenport. Vyrovnat sice mohl Roberts, jeho střelu ale obrana zlikvidovala. Druhý gól padl ve 20. minutě, kdy se Nobelova střela dostala až za záda Paula Robinsona. Nejprve to vypadalo, že střela byla tečována Ashtonem, gól ale byl nakonec připsán stoperu Sambovi jako vlastní gól.

Blackburn ale odpověděl vzápětí, když se na hranici pokutového území zbavil obránců Roberts a z úhlu snížil na 2:1. V 29. minutě musel kvůli zranění střídat Santa Cruz a jeho náhradník Matt Derbyshire se při prvním dotyku míče hned dočkal gólu, který ale nebyl uznán pro ofsajd.

Na začátku druhého poločasu, v 47. minutě, měl Blackburn možnost vyrovnat z penalty, která byla nařízena za ruku Carltona Cola. Jason Roberts ji ale nekopl moc dobře a dal tak vyniknout Robertu Greenovi, který vystihl směr a míč vyrazil. Ve druhé půli ještě stojí za zmínku střela Davenporta a na druhé straně hlavička Emertona. Hammers nakonec ještě přidaly Rovers na cestu další dva dárečky, když se v nastaveném čase po dalekonosné nahrávce Neilla trefil Craig Bellamy a po něm ještě Carlton Cole.

Arsenal FC - Newcastle United 3:0 (2:0)

Arsenal chtěl napravit výpadek z 2. kola, kdy nečekaně prohrál s Fulhamem. Na Newcastle doslova vlétl a dlouhou dobu mu nepůjčil míč. Hned od začátku bylo rušno. Ve 3. minutě nepochopitelně minul Gallas, Givena poté prověřil dělovkou Touré a po něm také agilní Van Persie. Arsenal se ale gólu nakonec dočkal, když Adebayorův centr zblokoval N’Zogbia a Van Persie poslal Gunners do zaslouženého vedení. Arsenal stále udával ráz utkání, Newcastle se k míči dostával spíše sporadicky. Druhý gól přišel v 44. minutě, kdy Eboue nahrál naprov Adebayorovi, ten mu vrátil míč do pokutového území, Ebouemu se podařilo patičkou najít nabíhající Van Persieho, který dal vstřelil i druhý gól domácích. Přesně tak, jak před zápase sliboval.

Ve druhé půli již byl Newcaslte vyrovnanějším soupeřem. V 56. nastřelil hostující Butt břevno. Udeřilo ale nakonec na druhé straně a to v 56. minutě. Po ose Nasri - Adebayor se díky kombinaci dostal míč k Denilsonovi, pro kterého nebyl problém skórovat. Před střídáním kvůli zranění ještě zahrozil Van Persie, hattricku se ale nedočkal, nastřelil břevno. Šance Tourého a Walcotta zůstaly nevyužity. O vzruch se ještě chvíli před koncem postaral Kevin Keegan, když poslal na hřiště zlobivé dítě anglického fotbalu Joey Bartona, za což si vysloužil velké bučení ze sektoru fanoušků Toon Army. Barton se ihned prezentoval
zákrokem na Nasriho, který o chvilku poté oplácel a se zpožděním viděl žlutou kartu.