Zpět na » Premier League » Ohlasy manažerů k 8. kolu Premier League

Ohlasy manažerů k 8. kolu Premier League

0

Líbilo se

29.09. - Aktualizováno. Zřejmě nejspokojenějším manažerem byl dnes Sven Göran Eriksson, který se nad hrou svých svěřenců doslova rozplýval. To jeho protějšek Sam Allardyce byl ve svých slovech o mnoho kritičtější.

West Ham - Arsenal 0:1

Alan Curbishley (WHU) k neuznané brance Ljungberga: "Myslím si, že to určitě nebyl ofsajd. Ale bylo to těsné a gól nakonec uznán nebyl. I potom jsme měli šance na vyrovnání. Myslel jsem, že hlavička Deana Ashtona bude gólová a dostane nás zpět do zápasu."

Arsene Wenger (Arsenal): "V posledních zápasech jsme z Upton Parku moc bodů nevozili. Museli jsme proměnit naše šance a celkově si myslím, že jsme si vítězství zasloužili. Bránit náskok 1:0 a neudělat chybu byl pro nás dobrý test. Zvládli jsme to velmi dobře. Už jsme dospěli, věříme si a jsme hladoví. Hráči ukázali soudržnost."

Manchester City - Newcastle 3:1

Sven Göran Eriksson (Man City): "Tento tým je velmi dobrý a až odehraje více zápasů, bude ještě lepší. Baví mě dívat se na náš fotbal. Byl to velmi dobrý výkon, jsem spokojený. Mohli jsme dát i více gólů, ale byl to dobrý fotbal. Hlavně třetí gól Elana byl fantastický. Pokud dáte gól z takové dálky, musíte mít opravdu nohu prvotřídní kvality."

Sam Allardyce (Newcastle): "Gól Elana byl nádherný, ale ty druhé dva byly sebevražedné. Hlavně ten po začátku druhého poločasu byl opravdu nehorázný. S přibývajícím časem už jsem začal zuřit a hnát hráče dopředu. Chybělo nám vzájemné porozumění, ale budeme na tom pracovat. Musíme všechny upozornit na to, co vyžaduje hrát fotbal v Premier League."

Portsmouth - Reading 7:4

Joe Jordan (asistent Portsmouth): "Prvních 45 minut bylo možná to nejlepší, co jsme letos předvedli, ale gól do poločasu soupeře vrátil do hry. Za stavu 2:2 asi nikdo neočekával konečné skóre 7:4, ale celkově si myslím, že lepší tým vyhrál. Lidé stále tvrdí, že hrajeme jen na jednoho útočníka, ale dnešek potvrdil, že jsou tam skutečně tři a nikdo si nezasloužil hattrick tolik jako Benji."

Steve Coppell (Reading): "Je težké analyzovat takový zápas, to by bylo asi na dlouho. Vstřelil jsme venku čtyři góly a další jsme mohli dát z penalty. Byli jsme vyrovnaným soupeřem po celý zápas. Nemyslím si, že bude mnoho týmů, které tu letos vstřelí čtyři góly. Všichni útočníci vypadali nezastavitelně, obě obrany budou zase z konečného skóre nešťastné. V obraně máme co zlepšovat. Přál bych si být na opačné straně, ale pro nezaujatého diváka to musel být skvělý zápas."

Sunderland - Blackburn 1:2

Roy Keane (Sunderland): "Darovali jsme soupeři dva góly a to si v Premier League nemůžeme dovolit. Mrzí mě hlavně ten první, vždyť jsme nechali útočníka běžet 30 metrů s míčem, aniž bychom se ho dotkli. Byly to snadné góly a to mě mrzí nejvíc. Na druhou stranu hráče musím pochválit, nevzdali to a kdybychom hráli ještě pět minut, určitě bychom vyrovnali. Možná jsme si nějaký bod zasloužili."

Mark Hughes (Balckburn): "Udělal jsem pár změn, ale i tak se ukáazala naše kvalita. Poslední dva zápasy ukazují, že můžeme být nebezpečným týmem. Vždycky jsem věděl, že Santa Cruz je kvalitní hráč - v Bayernu Mnichov nemůžete být tak dlouho, aniž byste nebyl dobrý. Jsme rádi za dva rychlé góly po poločase, které nám v podstatě ten zápas vyhrály."

Chelsea - Fulham 0:0

Avram Grant (Chelsea): "Po třech zápasech bez vítězství jsme dnes potřebovali tři body. Vytvořili jsme si hodně šancí k tomu, abychom zápas rozhodli, ale bohužel se tak nestalo. Základy jsou dobré, ale musíme se zlepšit. Letos jsme nehráli tak dobře a nedáváme góly. Proti Hull City to bylo dobré, dali jsme čtyři góly, i dnes jsme si vytvořili šance. Můžeme hrát lépe. Pro Chelsea tohle není dobrý výsledek, mrzí mě, že nemáme ty dva body navíc."

Lawrie Sanchez (Fulham): "Poprvé jsme udrželi čisté konto. Měli jsme několik šancí v závěru zápasu a mrzí mě, že jsme nevyhráli. Dvakrát jsme šli sami na brankáře. Máme slušný tým, ale v předchozích zápsech nám některá rozhodnutí příliš nepřála a také jsme nebránili dobře. Ale do každého zápasu dáváme všechno. Pokud takhle budeme hrát až do konce sezóny, budeme získávat body všude."

Derby County - Bolton 1:1

Billy Davies (Derby): "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. V první půli jsme hru kontrolovali a měli jsme pár dobrých šancí. Pak se ale soupeř zlepšil. Po prohře na Arsenalu 0:5 jsme se zamysleli nad naším týmovým duchem a tento zápas byl excelentní. Doma budeme zlobit, mrzí mě jen další naivně inkasovaný gól z hranice šestnáctky."

Sammy Lee (Bolton): "Měli jsme několik šancí a s trochou štěstí jsme mohli i vyhrát. Důležité ale je, že máme alespoň bod, protože domácí hodně bojovali. My musíme zůstat pozitivní, jsem spokojen s nasazením a odhodláním. Čtyři zápasy bez porážky jsou dobrým výsledkem a něčím, na čem můžeme stavět. Ăšvodními porážkami jsem se nenechal unést, dostaneme se z toho."

Wigan - Liverpool 0:1

Chris Hutchings (Wigan) k poslední šanci Juliuse Aghahowy: "Nevím, jak je možné, že to neskončilo gólem. Těší mě náš výkon, ale mrzí mě výsledek. Můžeme si ze zápasu vzít to pozitivní. Soupeř si zaslouží pochvalu za to, jak změnil způsob své hry, aby získal tři body."

Rafa Benítez (Liverpool): "Když se snažíte něco se zápasem udělat, potřebujete hráče kvalitní a kreativní, což Yossi splňuje. Neříkám, že bude každý zápas začínat na lavičce, je to jen příklad toho, že jsme měli více možností. Yossi hrál v Carling Cupu, potřebovali jsme čerstvou sílu, takže nastoupil Pennant. Dnes jsme potřebovali poslat do hry hráče s jinými schopnostmi a Yossi byl dobrý, perfektní."

Birmingham City - Manchester United 0:1

Steve Bruce (Birmingham): "Nevím, jestli jsme někdy měli větší šanci United porazit. V první půli jsme měli některou z našich šancí proměnit. Zápas nás stála individuální chyba. Remíza by pro nás byla skvělým výsledkem, ale těší mě způsob hry, kterým v posledních zápasech hrajeme. Proti takovému velkému týmu jsme podali dobrý výkon."

Sir Alex Ferguson (Man Utd): "Myslím, že v prvním poločase byl Birmingham lepší. V této sezóně to pro nás byl nejtěžší zápas. Soupeř nám zápas hodně znepříjemnil, ale ve druhém poločase jsme byli více nebezpeční a také jsme lépe bránili. Ronaldo ukázal při gólu svoji rychlost při obejití protihráče i klid v zakončení."

Everton - Middlesbrough 2:0

David Moyes (Everton): "Middlesbrough mělo v prvním poločase několik šancí, s tím jsem nebyl spokojený. Ale také jsme si nějaké vytvořili a nápor soupeře tak odrazili. Mikel je pro nás velmi důležitý hráč a hrál dobře, zřejmě zápas rozhodl. Druhý gól vypadal jednoduše, přihrávka byla nádherná, zakončení od Stevena také. Ale někdy mě více než góly potěší čisté konto. Sice neprohráváme často, ale za mého působení jsme příliš čistých kont neudrželi. Tento týden už dvě a snad se nám podaří další i v Poháru UEFA."

Gareth Southgate (Middlesbrough): "Vždycky je nějaký důvod, proč prohrajete a dnes jich bylo několik. Můžu mluvit o zahozených šancích, ale prohráli jsme jako tým. Dostali jsme hloupé góly a nezvládali jsme ani základní herní činnosti. Inkasujeme příliš mnoho, dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Neudělali jsme pro dobrý výsledek dostatek, ale až do druhého gólu jsme byli ve hře."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk

Nejnovější články