Zpět na » Premier League » Hodnocení 2. kola Premier League

Hodnocení 2. kola Premier League © -

0

25.08. - Po týdnu se opět zaměříme na to nej z anglické Premier League. Ta sice tentokráte nepřinesla žádný hattrick, ale zajímavých situací bylo dost. Fanoušci například poprvé v sezóně viděli červenou kartu.

Hráč kola: Elano (Manchester City)
Pod fantastický výkon Manchesteru City se velkou měrou podepsal tvůrce hry Citizens, Brazilec Elano. Ten kromě dvou vstřelených gólů do sítě West Hamu předvedl parádní výkon. Jako špílmachr si počínal skvěle.

Zápas kola: Stoke City - Aston Villa 3:2
Zápasem kole je opět výsledek s pěti brankami, který byl tentokráte nejvyšší v celém kole. Aston Villa opět potvrdila, že je pro fanoušky asi nejatraktivnější tým celé Premier League. Ve dvou jejích zápasech už padlo 11 branek. Tentokráte se na výsledku společně s Villans podílel nováček Stoke, který překvapivě svěřence Martina O´Neilla udolal.

Gól kola: Steven Gerrard (Liverpool FC)
Gerrard ve čtvrté minutě nastaveného času během zápasu domácího Liverpoolu s Middlesbrough vstřelil gól nejen krásný, ale i nesmírně důležitý. Nebýt jeho Liverpool by nesklamal nejen po herní stránce, ale i výsledkem. Na ukazateli skóre totiž v tu dobu bylo skóre 1:1.

Tým kola: Manchester City
Už od prvních minut Citizens doma jasně přehrávali West Ham, v průběhu první půle trefili dvakrát brankovou konstrukci, jenže se stále nemohli prosadit. Nakonec jim k tomu pomohl Mark Noble, jenž se nechal vyloučit. V druhé půli pak domácí Hammers nastřílel tři branky a zaslouženě vyhráli.

Chyby kola: Mark Halsey (Rozhodčí zápasu Stoke - Aston Villa)
Pravděpodobně hned dvakrát pochybil Mark Halsey během utkání na Britannia Stadium při posuzování zákroků v pokutovém území. Nejprve nechal bez povšminutí zákrok na hostujícího Agbonlahora, poté pro změnu kontroverzní penaltu odpískal na druhé straně po minimálním doteku Rory Delapa s Martinem Laursenem.

Událost kola: Debutový gól Cisseho
Djibril Cisse se po dvou sezónách v Olympique Marseille vrátil do Premier League, aby dával góly za Sunderland. A zatím se mu daří. Při prvním startu za Black Cats sice nebyl v základní sestavě, ale po vystřídání svým gólem rozhodl o vítězství Sunderlandu nad Tottenhamem.