Zpět na » Zábava » Mladým fotbalovým motorem adidas Nitrocharge se stal Štěpán Hlinka

Zábava - Mladým fotbalovým motorem adidas Nitrocharge se stal Štěpán Hlinka

Mladým fotbalovým motorem adidas Nitrocharge se stal Štěpán Hlinka © hledasemotor.cz - Pavel Nedvěd s vítězem soutěže Hledá se motor

4

Líbilo se

20.10. - Jednodenním soustředěním třiceti finalistů vyvrcholil v sobotu 19. října projekt adidas Nitrocharge - Hledá se motor, ve kterém registrovaní fotbalisté ve věku od 15 do 18 let soupeřili o roční kontrakt se společností adidas v hodnotě 50 tisíc Kč. Porotu vedla legenda českého fotbalu Pavel Nedvěd. Svými fotbalovými dovednostmi pak nejvíce zaujal osmnáctiletý Štěpán Hlinka z FC Příbram, který kromě kontraktu vyhrál pro svůj tým také zájezd na zápas Bayernu Mnichov.

Vítězství rozhodně nebylo jednoduché. Do soutěže se zapojilo 370 mladých fotbalistů, kteří chtěli dokázat, že mohou být skutečným motorem týmu, tedy nezastavitelným a motivujícím hráčem. Soutěžící soupeřili na internetu o co největší počet hlasů. Po čtyřech týdnech získalo 25 nejúspěšnějších přímý postup do finále. Dalších pět účastníků obdrželo na základě výběru Pavla Nedvěda divokou kartu a doplnilo finálovou třicítku. Jedním z nich byl právě i vítěz Štěpán Hlinka. Jako povzbuzení před samotným finále dostali všichni tito hráči nejnovější model kopaček adidas Nitrocharge, který je právě pro motor týmu určen.

Na finalisty čekal nabitý program podobný výběrovým kempům zahraničních klubů. Na začátku nechyběla rozcvička pod taktovkou Pavla Nedvěda a poté se na stadionu FK Slavoj Vyšehrad už rozeběhly dovednostní a vytrvalostní testy. Odborná porota hodnotila práci s míčem, prostorové vnímání, rychlost, obratnost, koordinaci, sílu a rychlost reakcí každého hráče. Odpolední série zápasů 5 proti 5 se posléze zaměřila i na prověření týmového ducha, nasazení a herní projev každého z finalistů.

(zdroj: Vladimír Šigut, hledasemotor.cz)

Vítězi předal cenu Pavel Nedvěd, který sám přebral plaketu a osobní kopačky adidas Nitrocharge z rukou zástupců značky adidas za vítězství v online anketě, v níž ho veřejnost jednoznačně pasovala do role motoru českého fotbalu posledních let. Z role porotce soutěže Nedvěd zhodnotil úroveň celého dne jako velmi vysokou. „Jsem rád, že adidas podporuje fotbal i mezi mládeží a umožňuje nadějným hráčům, aby na sebe upozornili. Dnes jsme viděli spoustu mladých talentů, kteří mají na to stát se klíčovým hráčem a skutečným motorem týmu. Věřím, že mnozí z nich mají před sebou slibnou budoucnost,“ dodal. Celý den si užíval i vítěz Štěpán Hlinka, „Byl to skvělá zkušenost a zážitek, i když testy byly celkem dřina. Dost jsem se za celý den naběhal,“ řekl Štěpán, kterého vítězství ve velké konkurenci zprvu překvapilo a měl z něj zaslouženou radost.

O adidas Nitrocharge
Adidas letos přichází na trh s novou kopačkou Nitrocharge, která byla speciálně vyvinuta pro hráče plnící roli tzv. motoru týmu a díky kombinaci prvků staví na maximálně účelném využití energie. Vizuálně působivá páska ENERGYSLING z vysoce elastického materiálu obepíná nárt, dodává stabilitu a urychluje tak otočky i pohyb do stran. Prvek ENERGYPULSE se zase inspiroval pružinou, a poskytuje tak extra dávku energie pro finální fázi sprintu. Svrchní část kopačky je vyztužena speciální výplní, aby maximálně ochránila nohu.

Pro více informací navštivte www.hledasemotor.cz.

Redakce / hledasemotor.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články