Zpět na » » Ve finále španělského superpoháru uvidíme El Clásico. Barcelonu přes Osasunu poslal Lewandowski

Ve finále španělského superpoháru uvidíme El Clásico. Barcelonu přes Osasunu poslal Lewandowski

Ve finále španělského superpoháru uvidíme El Clásico. Barcelonu přes Osasunu poslal Lewandowski © iconsport.photo - Robert Lewandowski

0

Líbilo se

11.01. - REVIEW Real Madrid si finále španělského superpoháru v Saudské Arábii zajistil výhrou v dramatickém duelu s Atléticem. O tom, kdo ho doplní se rozhodovalo dnes v zápase Barcelony s Osasunou, jenž vloni došla až do finále Copa del Rey. Ani dnes z toho ale úspěch nebyl. První gól Blaugranas dal jinak slabý Lewandowski a všechnu naděj zabil v závěru Yamal. Ve finále tak uvidíme El Clásico.

FC Barcelona - Osasuna 2:0

Branky: 59. Lewandowski, 90+3. Yamal

FC Barcelona: I. Peňa - Koundé, Araujo, Christensen, Baldé - Roberto (61. Pedri), de Jong, Gündogan - Raphinha (42. Yamal), Lewandowski, Torres (61. Félix)

Osasuna: Herrera - Areso, Catena, García, Cruz (85. Barja), R. Peňa (78. Mojica) - Arnaiz (69. Ra. García), Oroz, Muňoz (69. Moncayola), Gomez (85. Ru. García)- Budimir

Zápas byl od začátku celkem rozjetý. Šanci nebylo málo, ale čekali byste, že se na hře Barcelony během jednoho zápasu něco změní? Ne, nezmění. V šancích se opět ocital Robert Lewandowski, ale chyběly mu lepší pozice, možná trochu toho štěstí. V nadějné pozici byl i Ferrán Torres, všechny vyděsil přímý kop Ilkaye Gündogana. Přišla ale i pasáž Osasuny, kdy se musel předvést i Iňaki Peňa. Osasuna rozhodně nepůsobila jako ustrašený trpaslík a outsider. Jediné co první půli chybělo, to bylo fotbalové koření, kterým jsou góly.

Robert Lewandowski opět podal opravdu otřesný výkon, ať už bereme jeho mezihru, výstavbu akcí, do níž se zapojuje, nebo jejich samotné zakončení, všechno špatně. Až v 59. minutě dostal nahrávku mezi obránce, balón si od nich dokázal udržet dál a v pádu zakončil přesně k tyči. Konečně jsme viděli to, co od polské ikony čekáme. Osasuna ve druhém poločase až na pár ojedinělých příležitostí, ve kterých byl většinou Budimir, nic nepředvedla. V samotném závěru navíc balón k vápnu skvěle vytáhl Félix, nabil Yamalovi, a ten přidal pojistku. Barcelona postupuje a ve finále španělského superpoháru tak uvidíme El Clásico.

Lamine Yamal

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články