Zpět na » » Anderson: Hodně hráčů chce odejít z Manchesteru United

- Anderson: Hodně hráčů chce odejít z Manchesteru United

Anderson: Hodně hráčů chce odejít z Manchesteru United © sportinglife.com - David Moyes

1

Líbilo se

03.02. - Brazilský záložník Anderson, který v lednu odešel z Manchesteru United do Fiorentiny nastínil, jaká atmosféra momentálně panuje v kabině jeho bývalého klubu. Podle Andersona je v kádru United několik nespokojených hráčů, kteří chtějí klub opustit.

Manažer Manchesteru United David Moyes se netají touhou přestavět kádr svého týmu a podle Andersona to může být jeden z důvodů letošní mizérie klubu z Old Trafford.

Manchester United v sobotu podlehl 1:2 na hřišti Stoke City a pro Moyese to byla už osmá ligová prohra v letošní sezoně, po které úřadující angličtí šampioni zůstávají na sedmé příčce tabulky, patnáct bodů za vedoucím Arsenalem.

Navzdory drahému příchodu Juana Maty z Chelsea a návratu Waynea Rooneyho a Robina Van Persieho po zranění, se zdá se výsledky United nelepší, za což podle Andersona může současná situace v týmu.

Podle brazilského středopolaře je v kádru United několik hráčů, kteří budou chtít opustit Old Trafford bez ohledu na to, zda jsou součástí dlouhodobých plánů Moyese, či ne.

„Jsem si jistý, že hodně hráčů chce pryč a to zejména hráči, jako jsem já a Nani, kteří působí v Manchesteru United už sedm nebo osm let,“ prohlásil Anderson pro Manchester Evening News.

„Manchester United je velký klub, který pro hráče dělá vše, ale někdy chce fotbalista odejít jen kvůli tomu, aby si vyzkoušel jiný styl hry a také aby se naučil něco nového.“

Anderson, který je ve Fiorentině zatím jen na hostování do konce sezony, doufá, že v Itálii bude moci zůstat nastálo. „Jsem vděčný za to, že tu mohu být a chci se pokusit vyhrát tolik titulů, jako v Manchesteru.“

„Určitě tu chci zůstat. V Manchesteru United jsem prožil skvělé časy, je to prestižní klub s velkou historií, ale byl jsem tam 7 nebo 8 let. Teď chci ve Fiorentině ukázat, co umím a vybojovat si místo v základní sestavě,“ dodal Anderson.

Kam dál?

Vít Sedlák / espn.co.uk, FotbalPortal.cz

Nejnovější články