Zpět na » Segunda Division » Souhrn 42. kola Segunda Division: Celta Vigo postupuje do Primera Division

Souhrn 42. kola Segunda Division: Celta Vigo postupuje do Primera Division

Souhrn 42. kola Segunda Division: Celta Vigo postupuje do Primera Division © elmejorblogdeapuestas.com - Segunda Division

2

Líbilo se

04.06. - REVIEW Fotbalisté Celty Vigo se po pěti letech vracejí do Primera División. Rozhodla o tom jejich remíza 0:0 v posledním kole druhé španělské ligy s Córdobou, po které obsadili druhé místo v tabulce. První příčku si už s předstihem zajistilo Deportivo La Coruňa, které s 91 body na kontě stanovilo nový rekord druhé španělské ligy. Celta Vigo nasbírala o šest bodů méně.

Po posledním 42. kole se tedy bude hrát playoff, ve kterém se rozhodne o třetím postupujícím do Primera Division. Playoff mezi sebou sehrají čtyři celky druhé ligy od třetího do šestého místa. Jedná se o Real Valladolid, Alcorcón, Hércules a Córdobu. Systém je jasný. Třetí Real Valladolid se utká proti šesté Córdobě a čtvrtý Alcorcón se postaví proti pátému Hérculesu.

Dosavadní umístění tedy nehraje roli a Córdoba má stejnou šanci na postup jako třetí Valladolid, která má v tabulce o jedenáct bodů více. Černý Petr zbyl na sedmou Almeríi, která sice doma porazila předposlední Alcoyano 1:0, ale celky nad ní také bodovaly a nakonec zůstala bod za vysněnou šestou příčkou.

Do Segunda Division B sestupují čtyři celky. Patří mezi ně Gimnástic, Alcoyano, Cartagena a Sabadell. Je však možné, že Sabadell svou druholigovou příslušnost udrží, protože díky sestupu Villarrealu do druhé ligy bude muset pravděpodobně béčko Villarrealu automaticky sestoupit do nižší soutěže, čímž by zachránilo od pohromy právě Sabadell na devatenácté pozici.

Tyto poslední otazníky tak budou zodpovězeny v závěrečné fázi sezóny. Rozpis playoff zatím není známý, ale bude se hrát klasicky na dva zápasy doma a venku. Dva postupující si to pak v takzvaném minifinále rozdají o postup do La Ligy.

Výsledky 42. kola Segunda Division:

Real Murcia - Girona 1:2
Las Palmas - Sabadell 3:2
Huelva - Cartagena 1:2
Almería - Alcoyano 1:0
Real Valladolid - Guadalajara 1:3
Elche - Gimnástic 1:0
Celta Vigo - Córdoba 0:0
Xerez - Barcelona B 0:6
Huesca - Hércules 1:2
Villarreal B - Deportivo la Coruňa 0:1
Numancia - Alcorcón 0:1

Kam dál?

Adam Tkadlec / FotbalPortal.cz

Nejnovější články