Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Primera Division » Manchester City: Konkurenční klub z Premier League projevuje zájem o Bernarda Silvu

Manchester City: Konkurenční klub z Premier League projevuje zájem o Bernarda Silvu

Manchester City: Konkurenční klub z Premier League projevuje zájem o Bernarda Silvu © iconsport - Bernardo Silva

0

Líbilo se

Dnes 09:06 -

Jedno z nejúspěšnějších partnerství moderního anglického fotbalu se chýlí ke konci. Po devíti sezonách téměř dokonalé taktické souhry pod vedením Pepa Guardioly Bernardo Silva potvrdil, že na konci sezony 2025/26 opustí Manchester City. Portugalský záložník toto oznámení učinil prostřednictvím otevřeného dopisu.

Tím, co skutečně otřáslo přestupovým trhem, však není samotný, dlouho očekávaný, odchod, nýbrž totožnost nečekaného zájemce: Arsenal.

Faktor, který nikdo nepředpokládal

Podle novináře ESPN Bruna Andradea severolondýnský klub situaci Silvy pozorně sleduje. Zájem je však zatím vnímán opatrně a považován spíše za vzdálenou možnost. Hlavní překážkou je intenzivní nedávná rivalita obou klubů na špičce Premier League.

Jednatřicetiletý Silva věří, že má stále budoucnost na nejvyšší úrovni evropského fotbalu. Po mimořádném působení v Manchesteru City (452 zápasů, 19 trofejí) dává portugalský reprezentant přednost přestupu do klubu, který mu nabídne reálnou šanci bojovat o největší trofeje. Zájem ze Saúdské Arábie je pro hráče jeho profilu dlouhodobě přítomen, Silva však dal jasně najevo, že v této fázi kariéry nechce evropskou elitu opustit.

Přestup klíčové postavy Guardiolova týmu do jednoho z hlavních rivalů by byl mimořádně citlivým krokem, a Silvův respekt k Manchesteru City celou situaci dále komplikuje.

Juventus vede závod — Barcelona rovněž ve hře

Zatímco zájem Arsenalu je zatím v počáteční fázi, jiné kluby mají konkrétnější plány. Nejaktivnější je Juventus, který svůj zájem již přetavil v konkrétní kroky. Vedení Staré dámy vnímá Silvu jako mimořádnou tržní příležitost, hráč by mohl dorazit po vypršení smlouvy bez přestupového poplatku. Podle portugalského deníku A Bola Juventus navázal první kontakt ještě před Velikonocemi prostřednictvím agenta Jorgeho Mendese. Italský klub je zatím jediným, který předložil jasný projekt zahrnující finanční podmínky i sportovní roli hráče. Cílem je učinit Silvu klíčovou postavou systému.

Barcelona meanwhile představuje další atraktivní možnost. Katalánský klub, který je blízko zisku titulu v La Lize a opět konkurenceschopný v Lize mistrů, nabízí úroveň, jakou Silva požaduje. Navíc jde o prostředí, kde je jeho technický styl dlouhodobě ceněn. Navzdory spekulacím Silva nespěchá. O své budoucnosti se rozhodne až po mistrovství světa 2026. Do té doby zůstává plně soustředěn na Manchester City, který stále bojuje o trofeje v Premier League i FA Cupu.

Co se týče Benficy — klubu jeho srdce — návrat zatím není aktuální. Myšlenka zakončit kariéru v Lisabonu zůstává otevřená, avšak jde o dlouhodobý plán, nikoliv o bezprostřední krok.

Alex Clody /

Nejnovější články