Zpět na » Primera Division » Real Madrid a Barcelona se údajně spojili, aby odstranili Tebase z vedení La Ligy

Real Madrid a Barcelona se údajně spojili, aby odstranili Tebase z vedení La Ligy

Real Madrid a Barcelona se údajně spojili, aby odstranili Tebase z vedení La Ligy © iconsport - Real Madrid a Barcelona se údajně spojili, aby odstranili Tebase z vedení La Ligy

0

Líbilo se

23.05. - Napětí mezi prezidentem La Ligy Javierem Tebasem a bývalým prezidentem RFEF (Španělská fotbalová federace) Luisem Rubialesem nebylo nikdy velkým tajemstvím, ale nedávno uniklé zprávy z Rubialesova telefonu odhalují údajně koordinovanou snahu o jeho odvolání. Na jeho straně měly stát dva největší španělské kluby Real Madrid a Barcelona.

Spojení se však neobešlo bez chyb a kvůli tomu se straně vedené Rubialesem nepodařilo v jednání nijak pokročit. V rámci nedávného odhalení serveru The Objective, které unikly ze zpráv mezi Rubialesem, prezidentem UEFA Aleksandrem Čeferinem a Gerardem Piquéem, nazval Čeferin prezidenta Realu Madrid Florentina Pereze idiotem a rasistou. Rubiales s Perezem spolupracoval až do doby, kdy se objevil problém se Superligou, což madridského bosse proti němu popudilo. Zpráva byla odeslána v roce 2019 a uvádí, že měli také podporu tehdejšího prezidenta Barcelony Josepa Marii Bartomeua.

Bartomeu accuses to the VAR of helping the Real Madrid:

„Florentino, Bartomeu a já jsme se snažili najít kandidáta proti Tebasovi, ale myslím, že teď je Florentino proti mně. Ale budu pokračovat. UEFA zaujímá čestné stanovisko,“ uvedl.

Spojení ale úspěch nemělo

Tyto úniky vrhají světlo na nepříliš čistou zákulisní politiku španělského fotbalu v posledních letech, kdy vypukly skandály týkající se Barcelony i RFEF. Jejich snaha zjevně nebyla úspěšná, Bartomeu v roce 2020 prohrál hlasování o důvěře v Barceloně a Rubiales byl v roce 2023 nucen rezignovat.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články