Zpět na » Primera Division » Co znamená prohra Bayeru Leverkusen ve finále Evropské ligy pro Barcelonu?

Co znamená prohra Bayeru Leverkusen ve finále Evropské ligy pro Barcelonu?

Co znamená prohra Bayeru Leverkusen ve finále Evropské ligy pro Barcelonu? © iconsport - Barcelona je ráda za výhru Atalanty ve finále Evropské ligy

1

23.05. - Pohádková jedenapadesátizápasová neporazitelnost Bayeru Leverkusenu skončila ve středu porážkou 0:3 s Atalantou ve finále Evropské ligy v Dublinu. Hattrickem Bayer zničil Ademola Lookman, který se trefil ve dvanácté, šestadvacáté a pětasedmdesáté minutě. Na stadionu Aviva byl přítomen sportovní ředitel Barcelony Deco a prohra Xabiho Alonsova týmu je pro katalánského giganta dobrou zprávou.

Podle žebříčku Football Rankings znamená porážka Leverkusenu, že Barcelona má nyní větší šanci být v 1. koši při losování skupinové fáze příští Ligy mistrů. Kdyby mistři Bundesligy porazili Atalantu, posunuli by Blaugranu do 2. koše.

Bayer 04 Leverkusen (@bayer04fussball) / X

Na 1. koš si ale Barcelona ještě počká

Nicméně, místo v 1. koši pro Barcelonu ještě není jisté. Pokud Atalanta skončí v Serii A na 5. místě, posunulo by to AS Řím do Ligy mistrů a tento italský gigant má více bodů v koeficientu než Katalánci, kteří by následně klesli do 2. koše. Uprostřed turbulentní sezóny je pro Barcelonu alespoň krátkodobým pozitivem zůstat v 1. koši. Zda tam však zůstane až do konce sezóny, se teprve uvidí.

Barca je v tabulce La Ligy na druhém místě se ztrátou osmi bodů na mistra soutěže Real Madrid. Za 37 zápasů si připsali 25 výher, 7 remíz a 5 porážek. Poslední zápas odehrají v neděli se Sevillou, a protože Barcelona má na třetí Gironu náskok čtyři body, na druhém místě už zůstane. Barcelona dále ve španělském poháru došla do čtvrtfinále, kde v prodloužení nestačila na Athletic Bilbao a v Lize mistrů podlehla ve čtvrtfinále PSG, přestože první zápas v Paříži vyhrála a v druhém zápasu vedla 1:0.