Zpět na » Primera Division » Náhrada za Nacha Fernandeze v Realu Madrid? Rafa Marín může být odpovědí

Náhrada za Nacha Fernandeze v Realu Madrid? Rafa Marín může být odpovědí

Náhrada za Nacha Fernandeze v Realu Madrid? Rafa Marín může být odpovědí © iconsport - Rafa Marín by mohl nahradit Nacha Fernandeze v Realu Madridu

1

Líbilo se

23.04. - Minulý týden se objevily zprávy, že kapitán Realu Madrid Nacho Fernandez se rozhodl nepodepsat novou smlouvu a po 23 letech v klubu na konci sezóny odejde. To by trenéra Carla Ancelottiho zanechalo s mezerou v kádru na pozici středního obránce.

Zdá se však, že náhradou za Fernandeze by mohl být Rafa Marin. Jednadvacetiletý hráč má vynikající sezónu na hostování v Alavesu, kde na sebe v uplynulém víkendu znovu upozornil působivým výkonem proti Atleticu Madrid. Podle deníku Diario AS jsou s ním představitelé Realu Madrid spokojeni a plánují ho zařadit do prvního týmu pro sezónu 2024/2025.

Marin pravděpodobně bude čtvrtým středním obráncem v Ancelottiho kádru za Ederem Militaem, Antoniem Rüdigerem a Davidem Alabou. Real Madrid sice byl spojován s letním přestupem za Lenyho Yora z Lille, ale i v případě jeho příchodu by Marin zůstal silnou pátou volbou.

Marin má za sebou úspěšnou kariéru v mládežnických týmech Realu Madrid a v roce 2021 podepsal s klubem profesionální smlouvu. Poté byl ale okamžitě poslán na hostování do Alavesu, aby získal zkušenosti v seniorském fotbale. V baskickém klubu se mu daří a pravidelně nastupuje v základní sestavě. Svou dobrou formu prokázal i proti kvalitním soupeřům, jako je právě Atletico Madrid.

Marin je skvělým tahem do budoucna

Jeho výkony v Alavesu nezůstaly bez povšimnutí a vedení Realu Madrid s ním nyní počítá do svého budoucího plánování. Marin sice nebude hned klíčovým hráčem, ale jako čtvrtý či dokonce pátý střední obránce může být pro Ancelottiho cenným členem týmu. Může nabídnout perspektivu do budoucna a v případě zranění či absence některého ze zkušenějších obránců může být připraven zaskočit.

Real Madrid in advanced talks with Alaves over Rafa Marin loan - The  Athletic

Ancelotti má nyní k dispozici zkušené trio stoperů v podobě Militaa, Rüdigera a Alaby. Marin bude mít během předsezónní přípravy a v počátku sezóny šanci ukázat své kvality a bojovat o co nejvíce minut. Ať už bude jeho role jakákoli, jeho návrat do Realu Madrid je důkazem toho, že klub věří v jeho potenciál a chce ho začlenit do svého dlouhodobého projektu.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články