Zpět na » Primera Division » Lunin: Nejsem hrdina, všichni odvedli skvělou práci

Lunin: Nejsem hrdina, všichni odvedli skvělou práci

Lunin: Nejsem hrdina, všichni odvedli skvělou práci © iconsport - Lunin předvedl proti City obdivuhodný výkon

0

Líbilo se

18.04. - Brankář Realu Madrid Andrij Lunin zachránil svůj tým dvěma fantastickými zákroky v penaltovém rozstřelu proti Manchesteru City. Tím Los Blancos zajistil postup do semifinále Ligy mistrů, kde se utkají s Bayernem Mnichov. Lunin po zápase hovořil s novináři a chválil celý tým, odmítl si vzít všechnu slávu sám pro sebe.

„Nevím, co říct! Nejsem tu žádný hrdina ani hlavní postava, hrdinů je v týmu plno. Všichni odvedli skvělou práci, 120 minut běhali a bojovali, já během zápasu ani pět minut neběhám," řekl Lunin.

Lunin byl dotázán na své rozhodnutí při penaltě Bernarda Silvy, kdy zůstal uprostřed branky a následně penaltu zneškodnil, čímž udržel Real Madrid naživu v boji o postup, poté co Luka Modrič svou penaltu neproměnil. „Věděl jsem, že musím využít své šance a u některého z jejich pokusů zůstat uprostřed branky. Vybral jsme si Bernarda Silvu. Naštěstí to dobře dopadlo," dodal Lunin.

Lunin svůj krátký rozhovor s novináři zakončil zajímavou myšlenkou na svou dosavadní kariéru v Madridu. „Pracoval jsem velmi tvrdě, nemluvil jsem o tom moc, snažil jsem se využít svých příležitostí, a nakonec se tvrdá práce vyplácí," řekl Lunin.

Silva penalty save down to pure luck, says Real keeper Lunin | Reuters

Real zápas skvěle odbránil

Pro Real to byl velice obtížný zápas. Začátek jim vyšel perfektně, protože už ve 12. minutě se radoval Rodrygo a Real vedl 1:0. Poté Bílý balet na ně až nezvykle zalezl do vápna a snažil se celý zápas odbránit. Proto také měli City v zápase 64 procent držení míče a na střeli vyhráli 34:8. Real i přesto díky skvělému výkonu obrany i Lunina téměř dokázal udržet čisté konto. Až v 76. minutě srovnal De Bruyne. Real Madrid ale další gól nedostal, v penaltách zachoval chladnou hlavu a postoupil mezi nejlepší čtyřku.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články