Zpět na » Primera Division » Xavi: Vitor Roque se musí zlepšovat

Xavi: Vitor Roque se musí zlepšovat

Xavi: Vitor Roque se musí zlepšovat © iconsport.photo - Vitor Roque

0

Líbilo se

13.04. - Vitor Roque, nový Ronaldo Fenomeno, se na rozdíl od ikony, k níž se přirovnává, od začátku v Barceloně zrovna nechytil. Vstřelil dva góly celkem v krátkém rozmezí, jenomže od té doby nic, moc nehraje a vypadá to, že i v Barceloně čekali více. I o tom nyní mluvil Xavi. Ten Roquemu slíbil minuty proti Cádizu, ale zároveň mu dal vzkaz, že se zlepšit musí.

Brazílie v posledních letech, prakticky od odchodu Ronalda Fenomena do důchodu čeká na nového hrotového útočníka světové úrovně, jenž by na něj dokázal navázat. Talentů tu bylo hodně, ale žádný to nezvládl. Tahal to sice Neymar a další, dnes Vinícius s Rodrygem, ale Brazílie žádný úspěch nedoručila. I toto může hrát roli. Blýská se ale na lepší časy. Je tu Endrick a je tu Vitor Roque. Ten už si v létě dojednal přestup z Atlética Paranaense do Barcelony, k níž se po konci sezóny brazilské Série A v lednu připojil.

Čeká se více

Na kontě má 2 góly, přičemž 1 z nich byl vítězný, ale také spoustu šancí spálil a hraje mnohem méně, než se čekalo. Když přicházel, Robert Lewandowski byl z formy a mluvilo se o tom, že Roque přichází v nejlepší dobu, a že ho Barcelona potřebuje. Ale ne. Lewandowski se neskutečně zlepšil, dává góly a Roque prostě zatím ten potenciál vůbec neukazuje. Proti Cádizu v dnešním zápase ale od Xaviho šanci dostane. Barcelonský kouč to prohlásil veřejně, ale druhým dechem dodal, že Roque se potřebuje zlepšit.

„Je to hráč, který nám toho dává opravdu hodně, ačkoliv se do toho příliš nezapojuje. Proti Cádizu dostane šanci. Zaslouží si to, protože ho máme rádi, a jako fotbalisty si ho ceníme. Řešíme s ním taktické problémy. Je to hráč, co se dobře dostává do volných prostor, a toho chceme využívat. Je hrozně kvalitní, ale jsou aspekty hry, ve kterých se musí hodně zlepšit. Máme pro něj připravené video, v němž se musí soustředit na určité věci," řekl Xavi na adresu Vitora Roqueho.

Vitor Roque

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články