Zpět na » Primera Division » Pau Cubarsí se stal nejmladším obráncem historie španělské reprezentace. Klenot z Barcelony překonal Ramose

Pau Cubarsí se stal nejmladším obráncem historie španělské reprezentace. Klenot z Barcelony překonal Ramose

Pau Cubarsí se stal nejmladším obráncem historie španělské reprezentace. Klenot z Barcelony překonal Ramose © goal.com - Pau Cubarsí

0

Líbilo se

23.03. - Pau Cubarsí teprve pár týdnů pravidelně nastupuje v základní sestavě Barcelony, ale vzhledem k tomu, jaké podával výkony, si řekl i o nominaci do španělského národního týmu, kde včera proti Kolumbii překonal ikonického Sergia Ramose jakožto nejmladšího obránce španělské historie. Co po tomto počinu řekla sama kometa Blaugranas?

Pau Cubarsí je dalším klenotem barcelonské akademie. Co za poslední roky La Masia vyprodukovala za klenoty, to ani není možné. Z ničeho vyletěl Ansu Fati, po něm Gavi, nyní Lamine Yamal, v letošní sezóně slušnou párci odvádí i Fermin Lopéz. A v posledních týdnech všechny udivuje Pau Cubrasí. Mladičký stoper, jenž dostal od Xaviho v základní sestavě šanci poprvé v La Lize proti Realu Betis a své místo už nepustil. Reálně se stal jednou z opor defenzivy vedle Arauja a Koundého posunul při absenci Baldého zase na pravý kraj.

Jeho výkony proti Neapoli v Lize mistrů a Atléticu Madrid v La Lize? Cubarsí úplně vymazal Victora Osimhena považovaného za jednoho z nejlepších útočníků planety. Proti Atléticu si proti němu zase ani neškrtnul Alváro Morata, který sice aktuálně nemá formu, ale jeho zkušenosti a historie ho předurčují k tomu, aby nezkušeného 17letého borce roznesl na kopytech. Nestalo se, bylo to naopak. Nebylo tedy divu, že se čerstvě 17letý Cubarsí, jenž se najednou stal senzací, dostal i do národního týmu de la Fuentese pro přípravné zápasy s Kolumbií a Andorrou.

Nový Sergio Ramos?

Právě proti Kolumbii si Cubarsí hned připsal svůj reprezentační debut, ačkoliv to bylo na hubených 7 minut. Ve hře vystřídal Aymerica Laporteho a už ani on nedokázal udělat nic s výsledkem 0:1, jenž zařídil bek Crystal Palace Muňoz. Tím, že Cubarsí nastoupil, překonal rekord Sergia Ramose jakožto nejmladšího obránce, který kdy za španělský výběr nastoupil. Překonat někoho, jako je Sergio Ramos, jenž byl kdysi v dost podobné pozici, to je opravdu něco. Jen to dokazuje, jak velký talent v Cubarsím je, a jak si ho ostatní cení.

„Jsem velmi pyšný na to, že jsem mohl debutovat. Byl to můj velký sen. Chci strašně moc poděkovat trenérovi za jeho důvěru. Snažím se z toho vytěžit co nejvíce a zahrát, jak nejlépe jen umím. Snažím se být sám sebou a hrát s klidem," řekl po rekordním debutu Cubarsí.

Pau Cubarsí

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články