Zpět na » Primera Division » Barcelona má na seznamu posil dva záložníky z Premier League

Barcelona má na seznamu posil dva záložníky z Premier League

Barcelona má na seznamu posil dva záložníky z Premier League © iconsport.photo - Bruno Guimaraes

2

Líbilo se

08.12. - Post defenzivního záložníka je v Barceloně po odchodu Sergia Busquetse hodně probíraným postem. Xavi nechtěl Kessiého a vedení mu přivedlo jako záplatu Oriola Romeua, ale reálně tahle pozice ze sestavy Blaugranas jako kdyby vymizela. I proto se v létě zaměří na jednoho z dvojice Bruno Guimaraes a Amadou Onana. Ti by mohli problémy na dlouhá léta vyřešit.

Sergio Busquets tahal Barcelonu z pozice defenzivního záložníka více než dekádu a na svém postu je jedním z nejlepších v historii. Přinesl totiž i dokonalou nadstavbu v podobě práce s balónem, vize a konstrukce hry. Na světě je jediný záložník, jenž by ho dokonale nahradil, a je jím Rodri z Manchesteru City. Barcelona ale na něj zaprvé nemá, a za druhé Rodri nemá důvod opouštět Manchester City a odcházet do nejistého barcelonského prostředí. Xavi v létě odstřelil Kessiého, a pracovat tak musí s Oriolem Romeuem.

Romeua vedení přivedlo po výborné sezóně v Gironě. Své si určitě odehraje, ale není to Busquets a není to hráč, kterého Xavi může nasadit do jakéhokoliv duelu a bude čekat perfektní výkon. Proto jako kdyby tato pozice ze sestavy Barcelony vymizela a nejblíže jí má Ilkay Gündogan. Xavi by ale chtěl tento post posílit, protože sám dobře ví, jaký měl na hřišti Busquets na tým vliv, ať už u toho Xavi byl jako jeho spoluhráč, nebo jako jeho trenér. Klub se tak dívá do Premier League, kde má vyhlídnuté dvě zajímavá jména.

Tím prvním je Bruno Guimaraes. Ten byl jednou z prvních posil saudskoarabských šejků v Newcastlu a brzy se stal nepostradatelným. Jeho cenovka vystřelila na 85 milionů eur, přičemž Newcastle bude požadovat minimálně 100. To je pro Barcelonu nepřijatelné a v médicíh se objevují zvěsti o tom, že by Newcastle mohl dostat nabídku na hráčskou výměnu. Když se nad tím zamyslíme, největší smysl by dával nějaký ofenzivní hráč, ideálně asi Raphinha nebo Ferrán Torres. Torres už byl v létě blízko Atléticu. Guimaraesův zisk bude hodně těžký.

Trochu lehčí by to mohlo být s Amadouem Onanou. Belgický záložník přišel vloni jakožto náhradník z Lille do Evertonu a okamžitě se stal miláčkem fanoušků a jednou z velkých opor. Jeho cena vzrostla na 50 milionů eur během jediné sezóny. Když přicházel, byla přitom jen 10, ačkoliv stál 35. Pro Onanu bude určitě těžké říct ne někomu ,jako je Barcelona. Hodně bude záviset na tom, jak dopadne sezóna Evertonu. Pokud se nevyhne sestupu, což si nemyslím, požadovaná částka půjde rapidně dolů. Jinak se bude muset Laporta plácnout přes kapsu.

Amadou Onana

David Suchý / fotbalportal.cz

Noviny
Nejnovější články