Zpět na » Primera Division » Barcelona otevírá jednání s nadějným Sáviem z Girony

Barcelona otevírá jednání s nadějným Sáviem z Girony

Barcelona otevírá jednání s nadějným Sáviem z Girony © iconsport.photo - Sávio

0

Líbilo se

07.12. - Je mu teprve 19 let, ale v aktuálním ročníku La Ligy patří mezi nejvýraznější postavy. Táhne Gironu, na kontě má 4 góly a 4 asistence, není daleko od brazilského národního týmu a jeho hodnota roste. Zároveň roste zájem největších klubů Evropy, včetně Realu Madrid, ale především Barcelony. Ta už se údajně dala s mladým Savinhem dohromady.

Sávio Moreira,známý také jako Savinho, je jakožto velký brazilský talent vnímán už několik let. Z Brazílie se přesunul už ve svých 17 letech. Podepsal ve francouzském Troyes, klubu, jenž patří do City Group, kde je vlajkovou lodí Manchester City. Během minulého ročníku zamířil do Nizozemska, kde hostoval v PSV Eindhoven. Vůbec se ale neprosadil, pár zápasů dokonce odkopal za béčko v nižší soutěži. Ukázal ale svůj neskutečný talent, díky němuž ho ráda vzala pod svá křídla v rámci City Group Girona.

A tahle sezóna je pro něj jako z říše snů. Girona je aktuálně o skóre druhá v ligové tabulce za Realem Madrid. Sávio na tom má velký podíl. Dokázal se čtyřikrát trefit a na 4 branky přihrál. Ve svých 19 letech patří mezi nejlépe hodnocené fotbalisty v La Lize. Nejedná se samozřejmě o jedinou výraznou postavu katalánského celku. Září ukrajinské duo Dovbyk-Tsygankov, daří se Ericu Garcíovi nebo Aleixi Garcíovi. Jenomže Sávio je právě díky svému nízkému věku jednou z nejvýraznějších postav. A to láká velké kluby.

Ačkoliv Sávio teoreticky patří Manchesteru City, máme tu i zájemce ze Španělska, včetně Realu Madrid. Je tu ale i Barcelona. Ta už se údajně pustila do kontaktu se samotným hráčem. Velkým Sáviovým fanouškem je totiž sportovní ředitel Barcy Deco. V útoku tohoto slavného klubu bude od zimy působit mladičký talent Vitor Roque, Spolupráce nadějných brazilských mladíků by tak mohla dávat o to větší smysl. Vzhledem k tomu, že patří Troyes, jenž je stále samostatným klubem, bude pro tento malý klub většina nabídek neodmítnutelná.

Sávio

David Suchý / as.com

Noviny
Nejnovější články