Zpět na » Primera Division » Xavi chtěl do Barcelony přivést Alvára Moratu

Xavi chtěl do Barcelony přivést Alvára Moratu

Xavi chtěl do Barcelony přivést Alvára Moratu © iconsport.photo - Alváro Morata

0

Líbilo se

03.12. - Atlético Madrid dnes čeká přetěžký zápas s Barcelonou. Kromě Antoina Griezmanna se bude Diego Simeone spoléhat i na Alvára Moratu, jenž má v tomto ročníku nebývalou formu. Na adresu španělského útočníka promluvil i Xavi, kouč Barcelony. Ten přiznal, že Alvára Moratu chtěl na Camp Nou přivést. Jak víme, bohužel se to nepovedlo a Morata je připraven Barcu sestřelit.

Alváro Morata je odchovancem Realu Madrid. Prosazovat v prvním týmu se začal zhruba před 10 lety. Za větší minutáží ale tehdy zamířil do Juventusu, odkud se vrátil. Přes Benzemu ale prostě cesta do základu nevedla a Morata zamířil do Chelsea. Tam strávil rok a půl, zaostal za očekáváním, a odešel do Atlética Madrid. Zprvu hostování, později přestup. Nakonec si ale Morata ještě přeci jen odkroutil 2 roky na hostování v Juventusu a do Atlética se zase vrátil vloni. Vstřelil 13 ligových branek. To je takový jeho nadprůměr.

V životě totiž nedal více jak 15 gólů, které vstřelil právě během sezóny v Realu Madrid po svém návratu z Juventusu. V tomto ročníku má ale našlápnuto k tomu, aby zažil životní ročník. Útok Atlética funguje znamenitě. Nepálí jen Griezmann, ale právě i Morata, jenž má 7 gólů v lize, dalších 5 ale dal i v Lize mistrů. Neskutečná fazona. Moraty se nyní obává i Xavi, trenér Barcelony. Právě Barceloně se totiž dnes večer Moratovo Atlético na barcelonském olympijském stadionu postaví. Xavi před zápasem pár slov k Moratovi řekl a prozradil, že ho chtěl podepsat.

Je pravda, že jsem Alvára Moratu skutečně chtěl podepsat. Byla tady ta možnost. Mluvil jsem s ním a chtěl jsem ho v týmu, ale nakonec se to nemohlo dopéct. Jako útočníka ho mám opravdu rád. Je to typ hráče, který toho pro tým odpracuje strašně moc. Hrozně dobře si dokáže udělat prostor. On a Antoine Griezmann...Atlético má světovou ofenzivu," řekl Xavi.

Alváro Morata

David Suchý / goal.com

Nejnovější články