Zpět na » Primera Division » Isco v Betisu pookřál, prodloužení smlouvy je ale daleko

Isco v Betisu pookřál, prodloužení smlouvy je ale daleko

Isco v Betisu pookřál, prodloužení smlouvy je ale daleko © iconsport - Isco mluvil o Realu Madrid v rozhovoru s AS

0

Líbilo se

16.11. - Univerzální záložník, hvězda týmu, tahoun šatny. Když vám do vínku bylo dáno tolik talentu, jako Iscovi, pak stačí jen vhodné prostředí, aby se hráč fotbalově podruhé narodil a ukázal světu svou extratřídu. Ta Iscovi nikdy nechtěla, ale záložník, který letos září v Betisu je na top úrovni a prožívá svou nejlepší sezónu.

Iscova probíhající sezóna v Betisu je po všech stránkách na nejvyšší úrovni. V prvních sedmnácti ligových utkáních se Isco dostal na hřiště patnáctkrát v základní sestavě a stihl se třikrát gólově prosadit a tři další branky připravit pro spoluhráče.

Skoro jako by musel Isco něco někomu dokazovat. A možná ano, třeba Realu Madrid. Ve španělské lize je stále místo pro jednatřicetiletého hráče s číslem 10, kterému Betis svěřil otěže týmu. A risk se klubu vyplatil. Isco je v této sezóně nejlepším hráčem co se týká vytváření gólových šancí v nejdůležitějších evropských ligách. Navíc se může pochlubit pozoruhodnou statistikou 87,5% úspěšných přihrávek.

Zajímavé ale také je i to, jaký fotbalový obrod Isco zažívá pod trenérem Pellegrinim v defenzivní části. Španělský záložník má na svém kontě nejvyšší procento úspěšných zákroků a také je hráčem, který vyhrál nejvíce soubojů. Isco svou šanci v Betisu chytil za pačesy a je jasné, že andaluský klub cítí potřebu pojistit si hráče i do další sezóny.

Jednání v tomto smyslu ale zatím nikam nevedla. „Bylo zveřejněno, jaká má Isco ve smlouvě formulovánu pevnou a proměnou část, navíc se mluvilo i o výstupní klazulu. Přišlo mi to trochu nefér a Betisu jsem to řekl, protože to oni tyto informace vypustili.,“ nastínil Iscův agent, že vztah mezi hráčem a klubem není plně zalit sluncem.

Když Isco přišel do klubu, byla výstupní klauzule deset milionů eur docela vysoká, ale nyní je směšná,“ pokračoval hráčův agent, který doplnil, že vyjednávání s klubem nejsou na žádné cestě a nízké odstupné by mohlo další jednání narušit. Hrozí, že se do cesty Betisu postaví jiné zájemci, zejména z italské ligy.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články