Zpět na » Primera Division » Barcelona si pojistila zázračného Lamineho Yamala do roku 2026. Ve smlouvě má výkupní klauzuli na 1 miliardu eur

Barcelona si pojistila zázračného Lamineho Yamala do roku 2026. Ve smlouvě má výkupní klauzuli na 1 miliardu eur

Barcelona si pojistila zázračného Lamineho Yamala do roku 2026. Ve smlouvě má výkupní klauzuli na 1 miliardu eur © iconsport.photo - Lamine Yamal

0

Líbilo se

02.10. - Talent Barcelony Lamine Yamal vlétl do dospělého fotbalu jako uragán a za svoje výkony byl v pouhých 16 letech odměněn první profesionální smlouvou. Barcelona si zázračného křídelníka pojistila do roku 2026 a do smlouvy zahrnula klauzuli o uvolnění ve výši neuvěřitelné 1 miliardy eur.

Lamine Yamal patří mezi největší talenty, které v posledních letech prošly vyhlášenou mládežnickou akademií Barcelony a svoje schopnosti už naplno ukazuje i v prvním týmu katalánského velkoklubu.

Barcelona proto neváhala a s hráčem podepsala první profesionální smlouvu, která jej v klubu udrží minimálně do roku 2026 a jenž zahrnuje výkupní klauzuli na astronomickou 1 miliardu eur.

Dokud Yamal nedosáhne 18 let, nemůže podepsat smlouvu delší smlouvu, než na tři roky, což je ostatně i důvod, proč si Barcelony služby talentovaného křídelníka nepojistila na delší dobu.

K podpisu smlouvy došlo v pondělí na tréninkovém hřišti Barcelony a události přihlíželi také prezident Barcelony Joan Laporta a sportovní ředitel klubu Deco.

Pro Yamala se jedná o další velkou událost během letošního roku poté, co v dubnu debutoval v pouhých 15 letech v prvním týmu, čímž se stal historicky nejmladším hráčem Barcelony v La Lize.

Od té doby se pak stal také nejmladším hráčem, který kdy hrál a vstřelil gól za reprezentaci Španělska, ve které debutoval začátkem tohoto měsíce proti Gruzii.

Mezitím se na klubové úrovni naplno prosadil v kádru Xaviho Hernandeze a v letošní sezóně odehrál v dresu Barcelony již devět zápasů ve všech soutěžích, z nichž do čtyř vyběhl jako hráč základní sestavy.

V nadcházejících týdnech by navíc Yamal mohl lámat další historické rekordy. Stále se může stát nejmladším střelcem v historii La Ligy a Ligy mistrů. Tento rekord zatím stále drží jiný hráč Barcelony Ansu Fati, který se v roce 2019 střelecky prosadil proti Interu Milán v pouhých 17 letech a 40 dnech.

Zatímco v Lize mistrů má Yamal stále poměrně dost času na překonání tohoto rekordu, v La Lize už mu k tomu zbývá pouze nedělní zápas proti Granadě, jelikož rekord drží už deset let Fabrice Olinga, který se za Malagu trefil v pouhých 16 letech a 98 dnech.

Kam dál?

Vít Sedlák / espn.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články