Zpět na » Primera Division » Aby mohla Barcelona registrovat Vitora Roqueho, bude muset prodávat

Primera Division - Aby mohla Barcelona registrovat Vitora Roqueho, bude muset prodávat

Aby mohla Barcelona registrovat Vitora Roqueho, bude muset prodávat © iconsport.photo - Vitor Roque

0

Líbilo se

15.09. - Barceloně se sice podařilo dotáhnout přestup talentovaného forvarda Vitora Roqueho z brazilského Paranaense a dokonce chtěla, aby se k týmu připojil už nyní, což odmítl Roqueho klub, ale v lednu bude mít problém s registrací tohoto 18letého útočníka. Bude totiž nad hranicí platového stropu závislého na klubových příjmech. Barcelona tedy bude muset prodávat, nebo zajistit nový příjem.

Vitor Roque je vedle Endricka asi aktuálně největší brazilskou hvězdičkou, která je stále doma v Brazílii. Zatímco Endrick už si zajistil přestup do Realu Madrid, Vitor Roque, aktuálně hrající za Atlético Paranaense, kde je jeho spoluhráčem třeba Arturo Vidal, dokončil svůj přesun do Barcelony. Na rozdíl od Endricka už mu ale je 18 let a teoreticky by se k Blaugranas mohl připojit ihned. To ovšem nechtělo právě Atlético, pro nějž je Roque klíčovým hráčem. Přestup se tedy posouvá na leden, kdy už bude v Brazílii po sezóně.

Doposavaď vstřelil v 21 zápasech ligové soutěže 11 branek a v Barceloně se na něj opravdu těší. Z Brazílie na něj jdou skvělé reporty a má potenciál na to, aby se stal jedním z nejlepších útočníků planety a konečně také hroťákem pro brazilský nároďák, který tu prostě už nějakou dobu chybí. Jenomže finanční problémy Barcelony neskončily. Naopak. Ačkoliv se jí podařilo něco poprodávat, nyní se objevují problémy, které znamenají, že Vitor Roque nebude moct být registrován po jeho lednovém příchodu z Brazílie.

Může za to platový strop nastavený La Ligou pro Barcelonu. Ten se odvíjí od příjmů Barcelony a je nastaven tak, aby Blaugranas nešli nad své příjmy vyhrazené pro platy. Oproti předchozím letům se musel snížit o více jak 200 %. Jedinou možností, jak Roqueho udělat schopným hrát za první tým a registrovat ho, je další prodej, nebo naleznutí nějakého nového zdroje příjmů. S něčím podobným se před rokem musel vypořádat i Jules Koundé. Barcelona ho stihla registrovat skutečně za 5 minut 12. Doufejme tedy, že i u Roqueho tu bude šťastný konec.

David Suchý / mundodeportivo.com

Nejnovější články